Ventoy boot hatası

Eren133

Decapat
Daha fazla  
Ventoy'u USB'ye yazdırdım terminalden Windows USB attım ama grub ekranına atıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
ISO’yu USB’ye kopyaladıktan sonra boot sırasında başa aldın mı?

Ventoy kullanımı gayet basit, Ventoy'u USB belleğine yaz sonra "sadece ISO'ları" USB belleğin içerisine at ve istediğin şeyi boot edebilirsin.

Ventoy kullanımı gayet basit, Ventoy'u USB belleğine yaz sonra "sadece ISO'ları" USB belleğin içerisine at ve istediğin şeyi boot edebilirsin.

Ya biliyorum boot ederken sıkıntı çıkıyor Ventoy gelmiyor grub kod satırına atıyor.

İlk başta terminali açın. Sonra wget https://github.com/WoeUSB/WoeUSB/releases/download/v5.1.2/woeusb-5.1.2.bash -O woeusb ; chmod +x woeusb yazın. Yazdıktan sonra sudo su yazıp root olun, olduktan sonra fdisk -l komutu ile belleğinizin ismini bulun (/dev/sda tarzı bir ismi olur, doğru ismi bulduğunuzdan emin olun). Ondan sonra ./woeusb --tgt-fs ntfs --device windowsisosu.iso diskismi komutunu çalıştırın, windowsisosu.iso ve diskismini kendi Windows isonuz ve diskiniz ile değiştirin.

Sorun varsa sorabilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…