Çözüldü Ventura [EB|LOG:EXITBS:START] hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Adem UYSAL

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Aydın Merkez
Daha fazla  
Meslek
PC EDİTÖR- Personel
Sistem bileşenleri;
Ryzen 5 3600.
RX 580 8 GB.
Tomahavk Max.

Merhaba. Gerekli BIOS ayarlarını da yaptım. Çok uzun zaman önce bu sistem de High Sierra ve üst sürümünü kurup kullanmıştım. Ve aklımda kalan en önemli BIOS ayarı da AMD IOMMU ve Secure Boot ayarlarını disable yapmamdı. Tekrar aynı ayarları kapattım rehberdeki adımları izleyerek de gereken ayarları devre dışı bıraktım ve açılması gereken ayarları da açtım. Fakat boot ekranından install ventura dediğim de resimdeki yazılardan başka ilerleme yok yani dakikalarca aynı ekranda kalıyor. Nasıl aşabilirim?

IMG_0784.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hazır EFI'den Bluetooth ve Wi-Fi kextlerini kaldırdım çünkü anakartınız desteklemiyor sonra yeni SMBIOS ayarladım bu kadar hocam.

Sonra bu EFI içerisine bakacağım. Teşekkür ederim gerçekten.

Bu hazır EFI'den Bluetooth ve Wi-Fi kextlerini kaldırdım çünkü anakartınız desteklemiyor sonra yeni SMBIOS ayarladım bu kadar hocam.
Siz open core güncellemesini nasıl yapıyorsunuz varmı uygun bir rehber vs ?

Son düzenleme:
Çözüm
Bugün açtığınız konuda kurduğunuzu belirtmişsiniz, başka bir sistemde mi deniyordunuz bunu?
Hayır hocam evet kurulum yaptım bunda sıkıntı yok ama OpenCore bootloader güncel gözükmüyor. Hatta sizin verdiğiniz EFI'yi kullanıyorum zaten.

O zaman bu konudaki sorun üstte attığım GitHub linkindeki EFI ile çözüldü anladığım kadarıyla. Öyleyse güncelleme için yeni açtığınız konuda söylediğim yöntemi deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı