Veriler silinmeden format nasıl atılır?

kmsk38

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Windows 11 inaccesible BIOS hatası alıyorum ve laptopum hiçbir şekilde açılmıyor. Çare format galiba. Ama içerisinde önemli verilerim var. C de ve D sürücüsünde. Bu dosyaları resim, Word vs. silinmeden format nasıl atabilirim?

Not: Mavi ekranda Windows sıfırlama yerinde sıfırlamak için yeterli alan yok hatası alıyorum.

Arkadaşlar merhaba. Windows 11 inaccesible BIOS hatası alıyorum ve laptopum hiçbir şekilde açılmıyor. Çare format galiba. Ama içerisinde önemli verilerim var. C de ve D sürücüsünde. Bu dosyaları resim, Word vs. silinmeden format nasıl atabilirim?

Not: Mavi ekranda Windows sıfırlama yerinde sıfırlamak için yeterli alan yok hatası alıyorum.

Diski çıkarıp aparat ile başka bilgisayara takarak yedek işlemini yapabilirsin. Sonrasında tekrardan diskleri takarak format atabilirsin. Başka bir çalışan bilgisayara da SATA yoluyla bağlayıp bilgilerini yedekleyebilirsin.

Bir çözümü var mı bilmiyorum , ama eğer yoksa mecbur laptopu açıp diskinizi çıkarıp harici kablo ile bilgisayara bağlayıp bilgilerinizi almanız gerekiyor.

Yedekleyip temiz format atman daha iyi olur bence ama ayarlar>sistem>kurtarma> bu bilgisayarı sıfırla ksımından dosyalarımı saklayı seçip sıfırlayabilirsin.

Bir çözümü var mı bilmiyorum , ama eğer yoksa mecbur laptopu açıp diskinizi çıkarıp harici kablo ile bilgisayara bağlayıp bilgilerinizi almanız gerekiyor.
Diski çıkarıp harici kablo ile başka bir bilgisayara usb olarak bağlasam C deki dosyları görebilir miyim ki ?

Yedekleyip temiz format atman daha iyi olur bence ama ayarlardan bu bilgisayarı sıfırla ksımından dosyalarımı saklayı seçip sıfırlayabilirsin.
Hocam bilgilsayar açılmıyor zaten sorun orada, yedekleyebilsem keşke hiç sorun değil

Diski çıkarıp aparat ile başka bilgisayara takarak yedek işlemini yapabilirsin. Sonrasında tekrardan diskleri takarak format atabilirsin. Başka bir çalışan bilgisayara da SATA yoluyla bağlayıp bilgilerini yedekleyebilirsin.
Bu C sürücüsü olsa bile böyle yapabilir miyim ?

Peki Bununla alakalı bir video var mı nasıl diski çıkarıp manuel olarak bağlayabilirim.
çok anlamıyorum o yüzden

Detaylı olarak açıklayabilir misiniz size zahmet olmazsa.

Örneğin başka bilgsaiayara bağlayınca o diski nasıl göreceği veya hangi kablo ile bağlayacağım

Bu C sürücüsü olsa bile böyle yapabilir miyim?

Peki bununla alakalı bir video var mı nasıl diski çıkarıp manuel olarak bağlayabilirim.
Çok anlamıyorum o yüzden.

Detaylı olarak açıklayabilir misiniz size zahmet olmazsa.

Örneğin başka bilgsaiayara bağlayınca o diski nasıl göreceği veya hangi kablo ile bağlayacağım.

Herhangi bir kasayı açtığın zaman M.2 SSD olmadığı sürece SATA disklerdeki girişleri görürsün muhtemelen. SATA kablosu anakarta takılır ardından diğer ucunu diske bağlarsın diğer kabloda güç kablosu aynı şekilde onu da bağlaman gerekiyor eğer fazladan yoksa eğer 1 tane daha almalısın. Bazen tanımama olayları olabiliyor MBR ve GPT olayı yüzünden ama nadir denk geldim. Onun dışında bu dediklerimi bir dene istersen. Yine de SATA to USB alman senin faydana olacaktır. Disklerin 2.5 inç ise SATA to USB al hiç uğraşma 3.5 ise onun başka aparatları var diye biliyorum.

Zaten riske atmam hiç sata to usb alırım. Bunu usb olarak bağladıktan sonra direkt windows bnu disk olarak tanır mı

Geri
Yukarı