Veritabanı için ASP.NET mi, PHP mi?

Ben daha yaygın ve daha özgürlükçü olduğu için PHP diyorum. Günümüzde 250 milyon civarında site php ile çalışmakta. Notepad açıp, içine kodlar yazıp, .php uzantısıyla kaydedip, hostinginize atarakta çalıştırabilirsiniz.

Ben daha yaygın ve daha özgürlükçü olduğu için PHP diyorum. Günümüzde 250 milyon civarında site php ile çalışmakta. Notepad açıp, içine kodlar yazıp, .php uzantısıyla kaydedip, hostinginize atarakta çalıştırabilirsiniz.
[email protected] a iletisim bilgilerini atar mısın lise 1 e geçince seninle bir konuşmak isterim.

Asp.Net cephesinde önemli gelişmelerin olduğu günlerdeyiz. Açık kaynak kodlu özgür yazılım ürünü olan Asp.Net Core, bazı eksiklerine rağmen 2.0 sürümüyle performans odaklı çoklu platform çalışma özellikleriyle gelecek vaadediyor. Asp.Net "üzerindeki ölü toprağını" attı diyebiliriz.
Php ise 7 sürümüyle birlikte sıfırdan yazıldı ve performans canavarı oldu. Ayrıca modern kodlama özelliklerini biraz daha güçlendirdi. Artık o mu bu mu sorularını yazı tura atarak cevaplayabiliriz. Asp.Net Core ya da Php.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı