Vermidon Dudak Şişirir mi?

RSBRS

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kronik migren hastasıyım ve pazar günü migrenim tuttu, evde Parol olmadığından Vermidon içtim, ertesi gün hafif kızarıklık oluştu dudağımda, bugün ise hafif şişti alt dudağım. Ayrıca çenemle dudağım arasında ve dudağımın yanında yağ bezesi oluştu. Sonuç olarak alt dudağım şişti ve ağrı var bunun sebebi Vermido'nun yan etkisi olabilir mi ayrıca şişiklik geçer mi? Botoksu yarıda kalmış Ajda Pekkan gibi biraz şişik kaldı alt dudağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece vermidonla alakalı diyemezsin içindeki bir madde sana alerji yapmış olabilir en iyisi gidip alerji testi olman. Fakat ben konunun uzmanı olmadığım gibi burası da bir teknoloji forumu.Kısacası doktora git internette arama.

Sadece vermidonla alakalı diyemezsin içindeki bir madde sana alerji yapmış olabilir en iyisi gidip alerji testi olman. Fakat ben konunun uzmanı olmadığım gibi burası da bir teknoloji forumu. Kısacası doktora git internette arama.

Hocam teknoloji formu ama sağlık konusu da var. Açabiliyoruz yani.

Siz de yan etki yapmış. Prospektüsünde dudak şişliği yazıyor. Kullanmayın.
Ayrıca prospektüste derhal acile gidilmesi söyleniyor dudak şişliğinde. Acile gidin.

Aşağıdakilerden biri olursa, VERMİDON'u kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:​

• Alerjik reaksiyonlar (aşırı duyarlılık)
• Anjiyoödem (göz kapakları, eller, ayaklar, bilekler, ağız, boğaz, dudak ve dilde şişme)
• Anafilaktik şok (tansiyon düşüklüğü ve nefes darlığına yol açan ciddi alerjik reaksiyon)
• Cilt döküntüsü
Bunlar çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bu durum sizde mevcut ise, sizin VERMİDON'a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.
Hastaneye gittiniz mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı