VESA tutucu nasıl takılır?

Sefaagook

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
neovo K-A19
Resimdeki gibi bağladım fakat biraz oynamalar mevcut. Bu doğru bağlanmış mıdır? Vidalar tam dibine girmiyor.
Kullanım kılavuzuna baktım fakat kafa karıştırıcı geldi.
IMG_20220511_160459.jpg

IMG_20220511_160222.jpg

Görsellerden birşey anlamak zor ama yaptığım çıkarım şu, vidaları sonuna kadar sıktığınız halde, aparat monitor ile sımsıkı şekilde birbirini tutmuyor. Klavuzdan anladığım kadarıyla 2 uzunlukta vida var. Her 2 uzunluğuda denediniz mi? Ayrıca 8 tane pul gelmiş bunların hepsini kullanarak vida ile aparat arasındaki boşluğu doldurabilirsiniz. Yani her vidaya 1 yerine 2 pul takarak. Yada yinede yetmiyorsa klavuzda yazan m4 speacer larda muhtemelen boşluk almak için. Farklı kombinasyonlarla deneme yanılma yoluyla çözülür.
Tavsiyem önce aparat olmadan vidayı monitöre takın ve vidanın monitöre maximum ne kadar girdiğini belirleyin. Pullar ve aparatın kendi kalinligi göz önünde bulundurunca, vidada bu maximuma yakın uzunluk kalıyorsa en azından sağlam şekilde tuttuğundan emin olursunuz.
Yazdıklarımdan hiçbir şey anlamanızda muhtemelen cunku yazılı olarak anlatmak zor.

Gördüğüm kadarıyla doğru bağlamışsınız. Vidaların daha sağlam oturması amacıyla genelde vidaların ucuna mavi bir macun sürülü oluyor ve vidaların tam girmesini engelliyor. Ben kendi monitör askımı takarken çok ufak zorlayarak tam oturmasını sağlamıştım. Eğer vidaların ucunda o macunlardan var ise biraz fazla kibar davranıyor da olabilirsiniz. Ama bunlar tabiki de tamamen tahmin.

Gördüğüm kadarıyla doğru bağlamışsınız. Vidaların daha sağlam oturması amacıyla genelde vidaların ucuna mavi bir macun sürülü oluyor ve vidaların tam girmesini engelliyor. Ben kendi monitör askımı takarken çok ufak zorlayarak tam oturmasını sağlamıştım. Eğer vidaların ucunda o macunlardan var ise biraz fazla kibar davranıyor da olabilirsiniz. Ama bunlar tabiki de tamamen tahmin.
Benim duvar asma aparatımda plastik ve 3-4 mm kalınlığında pullar çıkmıştı bu boşlukların olma ihtimaline karşı. Yani her Vesa deliği de aynı derinlikte olmayabiliyor. Ya daha kısa kullanılmalı vida ya da plastik pullar ile o boşluk doldurulmalı. Kutudan başka vida veya pul gibi şeyler çıkmadıysa bir nalburdan falan temin edebilirsin. Pulları monitör ile metal plaka arasına koyarsın.

Geri
Yukarı