Vestel Venus Z20 alınır mı?

Vestel Venüs Z20 (Vestel Garantili) Fiyatı - Taksit Seçenekleri
Bu telefonu almayı düşünüyorum. Hem yerli sermayeye katkı için hem de özellikleri çok hoşuma gittiğinden. Görüşleriniz nedir?
Alınmaz Kardeşim. Yerli mal olmasına rağmen insanı çileden çıkartıyorlar. Sorunum''Selam ben Veysel markası bir telefon aldım. Telefonun camı yandı. Vestel servisine gönderdiim bana daha düşük özelliklere sahip bir telefon yolladılar. Bir ay kullandım yeni telefonu sonra yeni 1 GB'lık güncelleme istedi. Güncellemeyi yaptım telefon uygulamalarda kasılmaya başladı. Temel nedeni ise ramın ve işlemcinin frekansları düşük olunca yeni sistemi kaldırmadı. Hatta sistemi yavaş çalıştığı için 4G hızı 3G'li bir telefondan daha da yavaş çalışıyor. Servise 2 defa gönderdim donanımını test edip gönderiyorlar. Ben onlara yazılımda sıkıntı var dedim ama bir şey yapamayız diyorlar. Eski yazılımı yükleyin diyorum, bana biz eski yazılımı yüklemiyoruz diyorlar. Bu konuda ne yapmam lazım? Bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? ''

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben de bir kaç gün içinde telefon alıcam da. A101 de z20 gördüm ve araştırdım biraz. Telefon fiyatına göre karşılar bir durumda. Hani çok pahalı diyeceğimiz bir yanı yok. 1300TL ye alabiliyosunuz. Ama burda da olduğu gibi çoğu forumda çöp diyen insanlar var. Yani bilemiyorum. Almasam mı acabA?

Onun yerine Xiaomi mi A2 Lite olabilir mi? Fiyat performans bakımından gerçekten harika bir ürün ve z20 ile karşılaştırıldığında z20 kamera bakımından olsun, işlemci hızından olsun, arttırılabilir hafızadan olsun, çoğu özelliğiyle bir tık önde. Ama eksileri de var. Yüz tanıması yok. Xiaomi de var. Bataryası 3400MAh Xiaomi de 4000 gibi farkları da var.

Aslında Xiaomi daha mantıklı gibi geliyor. 1.269,00 TL
z20 ise 1.299 TL

SİZCE HANGİSİNİ ALIYIM?

Vestel yerine Xiaomi vb. üreticileri tercih etmeniz yerinde olacaktır. Özellikle Vestel ve General Mobile yazılım konusunda ve donanım uyumsuzlukları ile sıkıntı yaşıyorlar. Çinli üreticiler tek parça telefona vergi verirken yerli üretmeye çalışan üretici ithal ettiği her parçaya vergi ödüyor.Telefon topluyor. Sonuçlar bunlar. Rekabetçi ürünler çıkartamadıkları gibi diğer üreticilere yakın fiyatlarda satmak zorunda kalıyorlar. Yakında bence yerli üreticiler de bu zararına satışlardan bıkıp bırakacak bu işi. Global tecrübesi bulunan firmaları tercih ederseniz kafanız rahat olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı