Veterinerlik okunur mu?

Küçüklüğümden beri hep hayvanlarla haşır neşirim bu yüzden veteriner olmak istiyorum. Kedi köpek, büyükbaş, küçükbaş fark etmez ben bakarım. En mutlu olacağım mesleğin veterinerlik olacağını düşünüyorum ama babam veteriner olup ne yapacaksın boş ver mühendis falan ol diyor. Sıralamam büyük ihtimal 50-60 bin arası gelecek. Bu sıralamada Cerrahpaşa'da veterinerlik varmış sizce okunur mu? İş bulmak ve para kazanmak çok zor mu? Eğer veterinerlik okuyan veya veteriner olan abilerim ablalarım bana yardımcı olursa sevinirim.
Merhaba,

Okumak istiyorsan eğer oku ancak özel sektörde düşük ücretler karşılığında çalıştırılabilirsin özellikle arzın az olduğu yerlerde. Devlete girebilirsin ancak bu da sabit maaş demektir. Okuduğuna değeceğini düşünmüyorum.
Bunun dışında kendi kliniğini açabilirsin ancak kendi adını duyurmaz isen sadece tek tük gelen müşterilere hizmet verebilirsin. Adını duyurduktan sonra sürekli gelen müşterilerin senden başkasına gitmeyecektir bunun da sana çok büyük katkısı olacaktır.
Bunlar dışında ise unutmayacağın bir diğer şeyde masraflar. Alacağın cihazların hepsi yurtdışından geleceğinden dolayı maliyetleri çok yüksek olacaktır. Birkaç yıl boyunca aldığın para ile ancak masraflarını karşılayabilirsin, bundan sonra ise yolunu bulabilirsin. Bu işte en büyük şey sabır olacaktır.

Hayvanlarla iletişim içinde olacaksın. Ne dilleri var ne başka bir şeyleri, mesleğinde iyi olmak zorundasın. Hayvanların temizliği, bakımı, iyileştirme süreci, uygulanacak tedavi ve geri kalan her şeyden sen sorumlu olacaksın. Bu sorumluluk çok ağırdır özellikle vicdan yönünden eğer dayanamayacaksan yapmaman gereken bir meslektir. Vicdani yükü ağırdır.

Sormak istediğin bir soru olursa yanıtlarım.

Şu anda 3 tedavi yaptırdım kedime, 1150 TL gibi bir para alındı yani çok yüksek paralar kazanılıyor.

İşletme sahibi değilsen 4 yıldan az tecrübesi olan asgari maaştan çok az üzerini alıyor yıllandıkça paranın artacağı bir meslek.
Asıl soru okula girdikten aşağı yukarı 10 sene sonra para kazanmaya hazır mısın?

Merhaba ben mezun olmak üzere olan bir veteriner hekim adayıyım. Aydın Adnan Menderes Üniversitesin'de öğrenim görüyorum. Soruların olursa muhakkak cevaplamaya çalışırım :)

Geri
Yukarı