VGA destekli monitöre PS3 nasıl bağlanır?

HDMI - VGA cevirici kullanabilirsiniz. Ceviricilerin ses cikisli olanlarindan almaniz lazim. Oradan 3.5 mm jack ile ses cikisi alabilirsiniz.

Son düzenleme:
Merhaba, yeni monitör aldım ama VGA destekli monitör boşta kaldı buna PS3 nasıl bağlarım? Philips 170C.
HDMİ to VGA dönüştürücülerinden alıp bağlayabilirsin.Ama dikkat et aldığın dönüştürücüde güç için ayrı bir usb ile bağlanan girişlerden olsun yoksa ekran gelmeme sorunu yaşayabilirsin. Fotoğraftaki micro usb yazılı kısımıda ps3 e bağlayarak halledersin o güç olayını.

Dosya Ekleri

• ss.PNG
    ss.PNG
    54,2 KB · Görüntüleme: 118
Hdmi çıkışı olmadığı için o konsolu o monitörde kullanırsanız hiç bir şekilde ses alamazsınız bu arada. Eğer konsolu bir monitörde kullanacaksanız o monitörün bir hdmi ve hoparlör girişi olduğundan emin olun.

HDMİ to VGA dönüştürücülerinden alıp bağlayabilirsin.Ama dikkat et aldığın dönüştürücüde güç için ayrı bir usb ile bağlanan girişlerden olsun yoksa ekran gelmeme sorunu yaşayabilirsin. Fotoğraftaki micro usb yazılı kısımıda ps3 e bağlayarak halledersin o güç olayını.
PS3 için ek güç girişine ihtiyaç olacağını sanmıyorum. Ben her çeşit PS3 ile sorunsuz güç girişsiz dönüştürücü ile çalıştırdım. PS4 Slim için gerekiyor ama.

Birincisi PS3 de ayrı ses çıkışı var, USB çıkışı da var, kulaklık takabilirsiniz hepsine.
İkincisi güç girişi vs. olmasına gerek yok dönüştürücü de. İhtiyacınız olan şey aktif dönüştürücü. 13 liralık ürün muhtemelen pasiftir. O fiyata aktif bulmak zor. Aktif dönüştürücü bulma zorunluluğu da hdmı dijital sinyal verir, VGA analog alır. Yani sen basit bir kablo ile hdmı VGA dönüşümü yapamazsın. Yaptığını düşünduğün durumlarda ise ya ekran kartı ya da anakart hdmı çıkışı analog sinyal de veriyordur, ki onu da pek görmedim. O imkan daha çok DP çıkışlarda var.
Velhasıl, kendine bir aktif VGA dönüştürücü ve kulaklık/USB uzatma kablosu bul uzakta oynayacaksan. Hoparlör de takabilirsin tabii.

PS3 için ek güç girişine ihtiyaç olacağını sanmıyorum. Ben her çeşit PS3 ile sorunsuz güç girişsiz dönüştürücü ile çalıştırdım. PS4 Slim için gerekiyor ama.
evet olabilir ben şahsen ps4 için güç kablosu olmayan haliyle sorun yaşadığım için yazmak istedim ama ps3 de ihtiyaç duymuyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı