VGA dönüştürücüler zararlı mı?

corlulu

Hectopat
Yer
Отгонтэнгэр
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Motherboard: MSI A320M-A PRO
GPU: Asus RX570
CPU: AMD Ryzen 3 3200G
RAM: Corsair Vengeance 8GB 3000Mhz RAM
Case: Corsair iCUE 465X
Meslek
Harbiye Nazırı
Sistem topluyorum ve monitör olarak eğer stokları tükenmesse Monster Aryond A27 v1.1 alacağım. Şu an kullandığım monitörün ise tek bir VGA girişi var. Bunu 2. monitör yapmak için ya da Monster monitöre sahip olana kadar dönüştürücüyle kullanacak olsam herhangi bir parçaya en ufak zararı olur mu? Monitör veya ekran kartından bahsediyorum.

Planımdan detaylı olarak bahsedecek olursam;

1- Çift monitör sistem.
2- 1. Monster monitör: DPI veya HDMI giriş.
3- 2. Grundig eski nesil monitör: Sadece VGA giriş.

Monster monitörü alana kadar;

1- Şimdiki eski nesil monitörü VGA to HDMI veya VGA to DPI olarak kullansam zarar gelir mi?
2- Eğer dönüştürücü ile kullanıcak olursam hangi dönüştürücüyü hangi siteden almalıyım?

Detaylı ve uzun anlaşılabilir yorumlarınız ile lütfen beni aydınlatın. Minnettarım...

Not: Yeni nesil monitör elime geçtiğinde çift monitör yapacağım.

VGA-HDMI aktif, VGA-DVI pasif bağlantılıdır. VGA-DVI'da gecikme sorunu olmaz. Yanlış biliyorsanız diye düzeltmek istedim.
Öncelikle, bağlantının aktifi ve pasifi olmaz. Dönüştürücünün olabilir.

VGA analog, DVI dijitaldir. Yani aktif dönüştürücü gerekir. Gecikme de yaşanır. Yanlış biliyorsanız diye siz düzeltin şimdi kendinizi. :)

VGA analog, DVI dijitaldir. Yani aktif dönüştürücü gerekir. Gecikme de yaşanır. Yanlış biliyorsanız diye siz düzeltin şimdi kendinizi. :)
DVI Dijital+Analog'dur sadece dijital değil. HDMI sadece dijitaldir. Lütfen :)

VGA-HDMI derken dönüştürücüden bahsediyorum zaten :)

DVI Dijital+Analog'dur sadece dijital değil. HDMI sadece dijitaldir. Lütfen :)

VGA-HDMI derken dönüştürücüden bahsediyorum zaten :)
Sadece dijitaldir demedim ama güncel olarak dijital boyutunu öne sürdüm. Yine de tebrik ederim. Sizin hatanız ise analog boyutunu öne sürmeniz. Artık dijital çıkış olarak kullanılıyor DVI. Uzun zamandır kombine(DVI-I) özelliği kullanılmıyor. DVI-D dışında bir donanım bulamazsınız güncel ürünlerde. Onlar bile silinmek üzere.

Geri
Yukarı