VGA Driver nedir ve nasıl kurulur?

Wense

Picopat
Selamlar,

Anakartımın kendisine özel sitesinde BIOS güncellemeleri yayınladılar mı diye bakmaya gittim, tarayıcıdan anakartın sitesine ulaştım ve "VGA" diye bir 500 MB'lık dosya boyutunda olan bir şey. Azıcık araştırma yaptım 2014 yılında ekran kartı kullanmayanlar için denmiş ve ikinci bilgi ise ekran kartını kullanmayan insanlar için denmiş, denemek istedim. Ve kurulumunu bekledim açtım ve sadece başka anlamadığım açılamayan dosyalar ve 2 tane setup vardı.

Birisi "ASUS setup" diğeri "Radeon setup" oradan iki setupada baktım. İkisi de AMD Adrenalin'in "20.10.2020" sürümünü indirmemi istiyordu ve indirdim. Ama undervolt gibi problemler çıkıyor bu sefer, Driver açılmadığı için undervolt ayarları falanda olmuyor doğal olarak.

Kısacası;

VGA Driver'ı sırf adamlar koymuş oraya diye indirip oradaki Driver'leri kurmak zorunda mıyım? (Sadece GPU için Driver vardı iki tane, üstte anlattım.)
VGA dosyaları ne işime yarayacak?

Bunları cevaplarsanız sevinirim.

Ekran kartı olmadan sağlıklı şekilde görüntü almak için mevcut. Siz anakart üzerinden görüntü almıyorsanız yüklemek zorunda değilsiniz.

Ekran kartı sürücüsünü GPU üreticiden indireceksiniz, kartı üretenden değil. Nokta.

Şu anda da üç tane GPU üreticisi olduğuna göre uğrayacağınız yerler bunlar dışında bir yer olmayacak:
  • Intel
  • NVIDIA
  • AMD

Yeni konular

Geri
Yukarı