VGA/DVİ Dönüştürücü İle Dijital Çıkış Alınır Mı ?

berkekrkn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

GTX 970 ekran kartı aldım ama hala 1366x768 çözünürlükte oyun oynuyorum. Artık 1080 piksele geçeceğim ama GTX 970'de herhangi bir DVI çıkışı yok. Monitör konusunda çok acemiyim. VGA/DVI dönüştürücü taksam ve DVI kabloyla monitöre bağlasam görüntü dijital olarak mı iletilir yoksa analog olarak mı ? Çünkü VGA analog, DVI iste dijital iletiyormuş görüntüyü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladığım kadarıyla VGA monitöre GTX 970 takmaya çalışıyorsunuz. GTX 970'de iki DVI çıkışı vardır. Biri analog, diğeri dijital çıkıştır. Siz VGA monitöre takacağınız için analog olan çıkışı kullanacaksınız.

Anladığım kadarıyla VGA monitöre GTX 970 takmaya çalışıyorsunuz. GTX 970'de iki DVI çıkışı vardır. Biri analog, diğeri dijital çıkıştır. Siz VGA monitöre takacağınız için analog olan çıkışı kullanacaksınız.

ben anlamadım şu büyük olan mı vga yoksa noktalı mavi olan mı?
ben bu iğneli büyük olan çıkışı noktalı mavi çıkışa dönüştüreceğim ve bunu da monitördeki mavi çıkışa takacağım bu sitlde görüntü analog mu gider dijital mi diye sormaya çalıştım daha monitör almadım ona göre karar vercem

Mavi olan VGA, Beyaz olan dediklerin DVI. VGA bir monitör kullanacaksan dönüştürücü ile ekran kartının DVI-I girişini kullanabilirsin. Eğer monitör almadıysan dijital çıkışlı bir monitör almanı tavsiye ederim. HDMI, DisplayPort veya DVI-D gibi.

Öncelikle dediklerinizi anlamakta baya zorluk çekiyorum.
GTX070 te DVI çıkışı vardır VGA yoktur.
Siz monitörünüz 1366*768 olduğu için ne yaparsanız yapın 1080P görüntüyü o monitörden alamazsınız.
Tavsiyem düzgün bir monitör alana kadar idare edin.

Cevaplar için çok teşekkürler daha monitörü almadım büyük ihtimal dvi-d monitör alcam teşekkürler yardımlarınız için

Siz monitörünüz 1366*768 olduğu için ne yaparsanız yapın 1080P görüntüyü o monitörden alamazsınız.
Tavsiyem düzgün bir monitör alana kadar idare edin.

yok canım monitörden anlamıyorum dediysem de okadar da değil ben sadece 768 p monitörü ikinci monitör yapcam amacım yeni 1080p monitör almaktı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı