VGA girişli monitör, VGA girişli anakarta takılırsa görüntü verir mi?

Tufan4

Centipat
Daha fazla  
Elimde eski model VGA girişli bir monitör var. Fakat kasamı yeni topladım HDMI ve DP destekliyor. Anakartımda VGA girişi var. Eski monitörü anakarttan bağlasam sıkıntı çıkarır mı? Şu an HDMI monitörüm takılı eski monitörümün çalışıp çalışmadığına bakmak için bağlamam gerekiyor. Yeni monitörüm takılıyken eskiyi bağlasam sorun çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartını çıkarıp takarsan verir eğer anakartta onboard varsa ki yüksel ihtimal vardır.

Yazdığınızı tam anlamadım ama eğer ekran kartınız var ve şu anda ondan görüntü alıyorsanız anakartın VGA çıkışını kullanamazsınız.

Ekran kartınızı çıkartıp işlemcinizin dahili grafik birimi varsa anakarttan görüntü alabilirsiniz.

Sisteminizde ekran kartı varsa ve görüntüyü aktif olarak oradan alıyorsanız görüntü vermeyecektir. Ekran kartını çıkarıp anakartın vga girişine taktığınızda işlemcinizde dahili grafik birimi varsa görüntü alabilirsiniz fakat gücünü işlemciden alacağı için işlemci apu işlemci değilse oyun vs oynamanız imkansız olacaktır monitörün çalışıp çalışmadığı testi için kullanılabilir bir yöntem olabilir.

İşlemcide grafik birimi varsa ekran kartını söktüp vgayı anakarta bağladığında verir.
Bende vga monitörü dp ekran kartında kullanıyorum dönüştürücü alın bence.

Sisteminizde ekran kartı varsa ve görüntüyü aktif olarak oradan alıyorsanız görüntü vermeyecektir. Ekran kartını çıkarıp anakartın vga girişine taktığınızda işlemcinizde dahili grafik birimi varsa görüntü alabilirsiniz fakat gücünü işlemciden alacağı için işlemci apu işlemci değilse oyun vs oynamanız imkansız olacaktır monitörün çalışıp çalışmadığı testi için kullanılabilir bir yöntem olabilir.
Oyun oynamak için değil zaten sadece görüntü geliyor mu diye bakacağım. Dahili grafik birimi olup olmadığına nasıl bakabilirim? İşlemci i3 12100f.

Oyun oynamak için değil zaten sadece görüntü geliyor mu diye bakacağım. Dahili grafik birimi olup olmadığına nasıl bakabilirim? İşlemci i3 12100f.
Aynı işlemciye sahibiz zamanında ben de aynı durumu denemek istedim ama maalesef F ibaresi dahili grafik birimi olmadığı anlamına geliyor. vga to hdmı dönüştürücü bulman gerekecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı