Çözüldü VGA kablo ile HDMI kablo ile farkı nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Terminator8888

Centipat
Merhabalar GTX 750 ti ekran kartı almayı düşünüyorum ancak monitörüm çok eski ve VGA girişi var sadece yeni bir monitör almalı mıyım ve oyunlarda sıkıntı çıkarır mı FPS gibi?
Yeni nesil kablolarla HDMI kablo gibi ve diğer kablolardan farkı nedir?

Çözüm
Reis bende sistem yok!

sistemin olmadığını belirtseydin güzel olurdu :)

öncelikle 2000tl ile aceleye getirip bilgisayar toplama o hatayı bende yaptım ya bekle para topla sağlam bişey al en az 3k lık yada benim gibi param yoktu ilk kasa aldım sonra power aldım sonra 2. el anakart aldım 2. el ssd aldım hdd aldım 2000tl bütçem vardı senin gibi sıfır ayarında 2.e el parçalarda var onları kullanabilirsin
HDMI, VGA'dan çok daha iyi görüntü kalitesi sunar. Ve yeni mönitor almalısınız ki 750 Ti'ı kullanasınız.

Kalite vb iyidir ancak esas fark bu değildir.

VGA analog görüntü taşır. DVI dijital görüntü taşır.
HDMI ise hem dijital görünü hem de SES taşır.

Yani hoparlörlü bir HDMI monitörünüz varsa ayrıca ses çıkışına kablo bağlamanız gerekmez.
Keza televizyon vb cihazlar için de görüntü-ses için ayrı kablo gerekmez.

DVI ve HDMI bağlantı VGA'ya kıyasla daha canlı ve net görüntü sunar. Ofiste tüm bilgisayarlar çift ekranla çalışıyordu ve monitörler aynı marka-modeldi. DVI ile bağlananda yazı ve resimler daha net, daha canlıydı; aradaki fark belirgindir.

Sistemini Söylersen sana uygun ekran kartı önereyim ve bütçen ne kadar?

Merhabalar GTX 750 ti ekran kartı almayı düşünüyorum ancak monitörüm çok eski ve VGA girişi var sadece yeni bir monitör almalı mıyım ve oyunlarda sıkıntı çıkarır mı FPS gibi?
Yeni nesil kablolarla HDMI kablo gibi ve diğer kablolardan farkı nedir?

Kalite vb iyidir ancak esas fark bu değildir.

VGA analog görüntü taşır. DVI dijital görüntü taşır.
HDMI ise hem dijital görünü hem de SES taşır.

Yani hoparlörlü bir HDMI monitörünüz varsa ayrıca ses çıkışına kablo bağlamanız gerekmez.
Keza televizyon vb cihazlar için de görüntü-ses için ayrı kablo gerekmez.

DVI ve HDMI bağlantı VGA'ya kıyasla daha canlı ve net görüntü sunar. Ofiste tüm bilgisayarlar çift ekranla çalışıyordu ve monitörler aynı marka-modeldi. DVI ile bağlananda yazı ve resimler daha net, daha canlıydı; aradaki fark belirgindir.

Sistemini Söylersen sana uygun ekran kartı önereyim ve bütçen ne kadar?
2000 TL ancak GTX 750 ti da VGA desteği vardı.
HDMI, VGA'dan çok daha iyi görüntü kalitesi sunar. Ve yeni mönitor almalısınız ki 750 Ti'ı kullanasınız.
Aliexpress den buldum VGA girişi vardı.

2000tl bütçeniz var ise bu kartı öneririm
kalan parayada şu monitörü alabilirsiniz monitör değiştirin o artık farz olmuş size

2000tl bütçeniz var ise bu kartı öneririm
kalan parayada şu monitörü alabilirsiniz monitör değiştirin o artık farz olmuş size

Reis bende sistem yok!

Reis bende sistem yok!

sistemin olmadığını belirtseydin güzel olurdu :)

öncelikle 2000tl ile aceleye getirip bilgisayar toplama o hatayı bende yaptım ya bekle para topla sağlam bişey al en az 3k lık yada benim gibi param yoktu ilk kasa aldım sonra power aldım sonra 2. el anakart aldım 2. el ssd aldım hdd aldım 2000tl bütçem vardı senin gibi sıfır ayarında 2.e el parçalarda var onları kullanabilirsin

Çözüm

Geri
Yukarı