VGA kabloyu ekran kartına takınca ekran gelmiyor

Overdiee

Hectopat
Başlıktaki sorunla ilgili bir sürü konu gördüm fakat maalesef hiçbiri bana yardımcı olamadı.

Bugün Discord'da mesajları okurken bir anda görüntü gitti.
Bilgisayarımı kapattım, açtım, gücünü kesip 5-10 dakika bekledim ama görüntü yine de gelmedi(Windows'a geliyor).

Daha sonra VGA'yı anakarta taktım ve ekran geldi.
Sorunun tamamen ekran kartından dolayı olduğu açık ama ekran kartından mı VGA slotundan mı onu bilmiyorum(ekran kartının fanı düzgün bir şekilde çalışıyor).

Böyle kullanmak isterdim fakat oyunlara girdiğimde(örneğin CS:GO ana ekranda 20FPS alıyor. Normalde en yüksek ayarlarda ana ekranda 110 oyun içi 150 alıyordum)çok düşük FPS alıyorum.

Ekran kartım->Gigabyte GTX650.
İşlemci->i5-3340.
RAM->8 GB.
Anakart->H-61M.

Bilgisayarım 5 yıllık fakat şu piyasada idare etmeye çalışıyorum.

Umarım yardım edebilirsiniz. Kurallara tam uyamadıysam kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Dostum ekran kartının VGA portu eğer delik kısımları bozuksa sıkıntı olabilir ayrıca ekran kartında 2 adet DVI dijital port gördüm eğer ekranında DVI ya da HDMI çıkışı varsa bir koşu en yakın güvenilir yerden DVI ya da HDMI-DVI kablo al çünki DVI 1-2 türü hariç hepsi dijital görüntü verir bu da oyunlarda FPS kayıpsız görüntünün daha kaliteli ve düzgün gözükmesini sağlar benden sana tavsiye ve bu durumu 1-2 kişide daha görmüştüm onlarada bunnu önerdim haberin olsun iyi oyunlar. :D.

Mesajın için teşekkür ederim.
Ekranımda sadece VGA var.
Eğer sorun VGA portunda ise bunu en ucuz şekilde nasıl düzeltebilirim?
Son olarak sorunun VGA portundan olduğuna nasıl emin olabilirim.
(ona göre yeni bir monitör alacağım)

Mesajın için teşekkür ederim.
Ekranımda sadece VGA var.
Eğer sorun VGA portunda ise bunu en ucuz şekilde nasıl düzeltebilirim?
Son olarak sorunun VGA portundan olduğuna nasıl emin olabilirim.
(Ona göre yeni bir monitör alacağım)

Bak dostum eğer port un bozulmuşa ne yazık ki bir essela okursun ha bazı ekran kartlarının portu tamir edilebiliyor ama oda seni anca 2-3 ay idare ettirir yağni kısaca diyecek pek bir şey kalmamış ve bozuk olduğunu anlamak için koklamak ya da başka monitörlerde denemedi öneririm ve sakın VGA için monitör alma 800-900 TL'den olma onun yerinde kessinlikle ekran kartını takas yöntemiyle DVI lısını bulup G-Sync ya da AMD freecyng özelliki mönütör al karlı çık şimdiden iyi oyunlar. :D.

Bak dostum eğer port un bozulmuşa ne yazık ki bir essela okursun ha bazı ekran kartlarının portu tamir edilebiliyor ama oda seni anca 2-3 ay idare ettirir yağni kısaca diyecek pek bir şey kalmamış ve bozuk olduğunu anlamak için koklamak ya da başka monitörlerde denemedi öneririm ve sakın VGA için monitör alma 800-900 TL'den olma onun yerinde kessinlikle ekran kartını takas yöntemiyle DVI lısını bulup G-Sync ya da AMD freecyng özelliki mönütör al karlı çık şimdiden iyi oyunlar. :D.

Monitörden kastım DVI-HDMI girişli bir monitör bu saatten sonra VGA girişli bir monitör alma gibi bir derdim yok sonuçta tüm portlar bozulmamıştır ya.
Tüm portlar bozulduysa da bu ekran kartını kim alır ki.

Monitörden kastım DVI-HDMI girişli bir monitör bu saatten sonra VGA girişli bir monitör alma gibi bir derdim yok sonuçta tüm portlar bozulmamıştır ya.
Tüm portlar bozulduysa da bu ekran kartını kim alır ki.
knk öyle diyorsun ama içindeki altını çıkarmak yada parçalarını ardunio da kullanan insanlar var o yuzden : D

Dostum ekran kartının VGA portu eğer delik kısımları bozuksa sıkıntı olabilir ayrıca ekran kartında 2 adet DVI dijital port gördüm eğer ekranında DVI ya da HDMI çıkışı varsa bir koşu en yakın güvenilir yerden DVI ya da HDMI-DVI kablo al çünkü DVI 1-2 türü hariç hepsi dijital görüntü verir bu da oyunlarda FPS kayıpsız görüntünün daha kaliteli ve düzgün gözükmesini sağlar benden sana tavsiye ve bu durumu 1-2 kişide daha görmüştüm onlarada bunnu önerdim haberin olsun iyi oyunlar. :D.

Acaba VGA kablosundan olabilir mi çünkü az önce anakarttan çıkartıp ekran kartına takmaya çalışınca elektrik cızırtısı geldi bayağı kıvılcımdı hatta.
Hatta yanlışlıkla kablonun ucunu işaret parmağıma değdirdim ve içerde bir dalgalanma oldu.
Bugün portların hepsini denedim hepsi bozulmuştu.
Bu sorunu yaşadıysanız;
1-Tüm portları deneyin eğer olmazsa ya tamir ettirin ya da yeni bir ekran kartı alın.

Oyun bilgisayarı değilse monitörü anakarta bağlayıpta bilgisayarı kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı