VGA monitörde ekran dalgalanıyor

Bence sorunu çözmeniz muhtemel, eğer sizin için gereksiz bir masraf olacaksa hemen bir monitör arayışına girmeyin.
Evinizde LCD TV mutlaka vardır, PC yi öncelikle TV ile deneyin. Öncelikle HDMI to VGA ile deneyin sorunun çözülüp çözülmediğine göre mümkünse ödünç bile olsa sadece HDMI bir kablo ile deneyin.
Evdeki tv de denedim hdmi kabloyla çözünürlük sıkıntı oldu ama dalgalanma yok hdmi-vga dönüştürücü ile denedim onda da dalgalanma yok iyice kafam karıştı . Monitörün çözünürlüğüyle bir ilgisi var mıdır acaba ?

HDMI to VGA ile dalgalanma olmadığını söylemişsiniz, bunu televizyon için mi monitör için mi söylüyorsunuz.

Anladığım kadarı ile elinizde DVI to VGA aparat ve 2 adet de HDMI to VGA aktif dönüştürücü var. HDMI dönüştürücüleri sırayla dener misiniz dalgalanma da fark hissediyor musunuz? Yani birinde daha az diğerinde daha çok mu oluyor, test amaçlı bakalım.

Sanıyorum çözümü buldum, monitör ve kasanın prizlerini farklı yerlerden almayı dener misiniz?
Yani 2 güç kablosunu da aynı prize bağlamayın, yine test amaçlı geçici bir uzatma kablosu ile monitörün prizine başka bir yerden güç verin, çözüm olursa ona göre bir sistem oluşturursunuz.

Sanıyorum çözümü buldum, monitör ve kasanın prizlerini farklı yerlerden almayı dener misiniz?
Yani 2 güç kablosunu da aynı prize bağlamayın, yine test amaçlı geçici bir uzatma kablosu ile monitörün prizine başka bir yerden güç verin, çözüm olursa ona göre bir sistem oluşturursunuz.
Ya şöyle anlatıyım sorun büyük ihtimal monitörün bu hertz değerlerinde bütün çözümleri denedim olmadı . Ama mesela, pubg de vsync açıyorum gözü yormayacak şekilde çok az ekranda titreme oluyor . Ama cs go da fps 200 fln olunca fena şekilde dalgalanma oluyor . Buna bir çözüm bulabilir miyim ? Driver ayarlarından oynamayla fln çözebilir miyim acaba ?

Benim monitörüm de VGA girişli. Aktif dönüştürücü olarak DVI to VGA kullanıyorum ve benzer bir sorun bende de mevcut. Dalgalanma derken resmini göndermeniz mümkün mü? Ben normal kullandığımda bir dalgalanma yaşamıyorum fakat hızlı sahne geçişlerinin olduğu oyunlar da bir yırtılma tarzı gecikme oluşuyor. En doğrusu yeni bir monitör almak.

Geri
Yukarı