VGA to HDMI adaptörü ile sistem açılmıyor

Ozx

Decapat
Daha fazla  
Selam,

Masaüstü bilgisayarım var. İşlemcim i7 10700K ve üzerinde kendi ekran kartı var, onu kullanıyorum. Harici bir ekran kartım yok. Ana artım ASUS B560M-K. Üzerinde 1 tane HDMI ve 1 tanede VGA (D-Sub) portu var. Kasadaki HDMI ile monitördeki HDMI'ı bağlayıp görüntü alıyorum.

Sorum şöyle ki;
Bir monitörüm daha var ve monitor de HDMI girişi var. Kasadaki boşta olan VGA ekran çıkışınıda kullanrak iki monitor kullanmak istedim. VGA HDMI çevirici alıp kasaya taktım. Bilgisayarı başlattığımda PC açılmıyor. Sanırım PC'nin hem VGA hem HDMI çıkışında bağlantı olduğundan kararsız kalıyor ve açmıyor.
Bu sorunu nasıl halledebilirim? İki mönitor kullanmak için tek çarem iki HDMI çıkışlı ekran kartı mı almak?

Geçen sene benzer bir konu daha açmıştım ama monitörüm bozulunca bu seneye kaldı. Şu anda da beceremedim.

Selam,

Masaüstü bilgisayarım var. İşlemcim i7 10700K ve üzerinde kendi ekran kartı var, onu kullanıyorum. Harici bir ekran kartım yok. Ana artım ASUS B560M-K. Üzerinde 1 tane HDMI ve 1 tanede VGA (D-Sub) portu var. Kasadaki HDMI ile monitördeki HDMI'ı bağlayıp görüntü alıyorum.

Sorum şöyle ki;
Bir monitörüm daha var ve monitor de HDMI girişi var. Kasadaki boşta olan VGA ekran çıkışınıda kullanrak iki monitor kullanmak istedim. VGA HDMI çevirici alıp kasaya taktım. Bilgisayarı başlattığımda PC açılmıyor. Sanırım PC'nin hem VGA hem HDMI çıkışında bağlantı olduğundan kararsız kalıyor ve açmıyor.
Bu sorunu nasıl halledebilirim? İki mönitor kullanmak için tek çarem iki HDMI çıkışlı ekran kartı mı almak?

Geçen sene benzer bir konu daha açmıştım ama monitörüm bozulunca bu seneye kaldı. Şu anda da beceremedim.

Aldığınız çeviricinin marka modeli nedir?

Alfais marka vga hdmi çevirici. Resimdekinin aynısı.

Bir şey denedim. Hem hdmi hem vga takınca açılmıyordu. Kasadaki hdmi bağlantıyı çıkarıp sadece vga dan bağlamak istedim. Monitor de şöyle birşey yazdı.
"Bağlı cihazın gücünü ve kablo bağlantılarını kontrol edin veya kaynak seçimini kontrol edin" Kabloda sıkıntı yok ona eminim. Acaba bir yerden ayar mı yapmam gerekiyor?

Alfais değilmiş hdmi kabloda almıştım onların markasıymış. Oem marka yoks anırım arıazlı. İade edip başka marka alacağım birde öyle deneyeyim.

Çevirici bozukmuş. İade edip başka aldım sorun yok çalıştı. Bu çeviricide usb güç desteğide var. Belki diğeri ondan çalışmadı. Usb den güç alınca her iki ekrana da görüntü geliyor. Sadece çevirici çabuk ısınıyor. İlerde sorun olur mu bilemiyorum. Monitor kapalı olsa bile çevirici usb e bağlı olduğundan hep sıcak oluyor. Bende kullanmadığım zaman usb güç çıkarıyorum.

Dosya Ekleri

• 41cA5p5HwNL._AC_UF350,350_QL80_.jpg
    41cA5p5HwNL._AC_UF350,350_QL80_.jpg
    11,8 KB · Görüntüleme: 5
Son düzenleme:

Geri
Yukarı