VGA to HDMI nasıl kullanılır?

BerserkSeverim

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam benim sistem APU anakartta VGA var HDMI yok monitor alacağım @Yener K. hocam VGA to HDMI almamı söyledi sorum şu kafam karıştı ben bunu tam olarak nasıl kullanacağım Alfais 4310 Vga To HDMI Laptop Pc Çevirici Dönüştürücü Adaptör Kablosu : Amazon.com.tr: Bilgisayar yani VGA kabloyu dönüştürücüdeki VGA girişe taktım jak girişini hangi renkteki jak girişine takacağım yeşil kırmızı bir de mavi var sonra HDMI kablosunu da HDMI girişe taktım peki USB ne için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam benim sistem APU anakartta VGA var HDMI yok monitor alacağım @Yener K. hocam VGA to HDMI almamı söyledi sorum şu kafam karıştı ben bunu tam olarak nasıl kullanacağım Alfais 4310 Vga To HDMI Laptop Pc Çevirici Dönüştürücü Adaptör Kablosu : Amazon.com.tr: Bilgisayar yani VGA kabloyu dönüştürücüdeki VGA girişe taktım jak girişini hangi renkteki jak girişine takacağım yeşil kırmızı bir de mavi var sonra HDMI kablosunu da HDMI girişe taktım peki USB ne için?

Şimdi önce VGA'yı çeviriciye sokup vidaları sıkıyosun kanka, sonra eee- şey VGA'yı monitördeyse monitöre bilgisayardaysa bilgisayara takıyorsun, HDMI'ı da takıyorsun çalışıyor sonra :)

VGA tarafını bilgisayara HDMI tarafını monitöre. Jak girişini varsa ses cihazına hoparlör veya kulaklık ama gerek yok anakart üzerinde olan ses çıkışlarını kullansanda olur o jak boşta durabilir. Ekstra jak çıkışı olmasının nedeni HDMI'ın ses aktarabilmesi.

VGA'yı anakarta takın. Anakartta bulunan bir USB'den de güç verin. Ses aktarımı lazımsa ses kablosunu da anakartta olan yeşil sokete takın. Lazım değilse boşta kalabilir. Sonra da HDMI kablo ile monitöre takın.

Yeni konular

Geri
Yukarı