Video Düzenlemek İçin RAM ve İşlemci Önerisi

Video düzenlemek için,

• RAM mi?

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    2
  • Anket kapandı .

hellodudes2

Hectopat
Daha fazla  
Elimde şu an i3-2328m HD3000 özelliklerinde bir bilgisayar var. Standart olarak içinde 2GB (1600Mhz) RAM bulunmakta. Video düzenleyebiliyorum fakat, render alırken gerçekten çok uzun süreler geçiyor. Bunun RAM ile alakası var mıdır? 2GB RAM'a 8GB RAM Eklersem "ciddi" boyutta bir ilerleme olur mu? Örn: şu an ben 1 dakikalık videoyu çok uzun bir sürede render alıyorum çünkü videonun üstünde çok fazla fx oluyor 8GB RAM'dan sonra yani 8+2=10 gb RAM ile bu süre ne kadar olur 2GB RAM yerine 8x2=16GB yaparsam nasıl olur cevaplarınızı bekliyorum. Açıkcası yeni bir laptop almak istemiyorum şuan ki bilgisayarıma çok alıştım cevaplarınızı bekliyorum, teşekkür ederim (Bu arada düzenleyeceğim videoların süresi yaklaşık 15 ve 30 dakika olacak bu süreleri ne kadar süre beklerim teşekkürler.) + Olarak eğer RAM gerçekten bu konuda yeterliyse üzerine SSD alacak param var.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı