VIDEO DXGKRNL FATAL ERROR ve DRIVER_POWER_STATE_FAILURE Hataları

alican1083

Decapat
Merhabalar, 1 hafta kadar önce freedos bir bilgisayar aldım ve sitede anlatıldığı gibi Windows 10 kurulumu gerçekleştirdim. Geçen süre içerisinde bilgisayarı çok fazla kullanmamama rağmen yukarıda belirttiğim mavi ekran hatalarını alıyorum. Sebep ne olabilir? Bilgisayar konusunda çok tecrübeli değilim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Söylediklerinizi sırayla yerine getirdim. İzlenimlerimi aktaracağım. İlginiz için teşekkürler.
Merhabalar. Maalesef aynı hataları almaya devam ediyorum. Bilgisayarı HDMI kablosuyla TV'ye bağladım, Fn + F8 kombinasyonuyla ekran çıkışını değiştirmeye çalışırken Driver_Power_State_Failure hatasını aldım. Bir kaç saat film izledikten sonra da bilgisayarı kapat komutunu verdiğimde DXGKRNL hatasını aldım. Ekte minidump dosyasını sunuyorum.

minidump 2.zip
Ayrıca bilgisayarın sağ tarafından zaman zaman ince bir cızırtı bazen de araç ani fren yaptığında lastikten gelen ses gibi ince bir ses duyuyorum. Bu ses normal midir yoksa donanımsal bir bozukluğa işaret olabilir mi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı