[Video] GTX 1060 FX 6100 Oyun Performansı Ve Sorunu

Merhaba, Video da yazılı anlattım sorunlarımı.

Oyun H1Z1:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sistem:
ekran kartı gigabyte GTX 1060 3 GB .
İşlemci FX 6100 O.c 3.9GHZ
8GB RAM
2yıl önce alınan HDD 500 GB
Şimdi sorunum videoda yazılı anlattığım gibi aslında. Neden FPS zaten rahat yüksek olcak yerlerde MHz 1900lara cıkıyor da kalabalık yerlerde düşecekken FPS neden MHz 1557'ye düşüyor.
Tam tersi olması gerekmiyor mu? Yani kalabalık yerlerde FPS düşmesin diye 1900'lara çıkıp zaten yüksek alacağım sakin yerlerde 1557 olması gerekmiyor mu? Veya bunu sabit 1900'larda tutturamıyor muyuz?

Diğer sorunum ise. En son gördüğünüz zombilerin çok olduğu yerlerde veya çok binalı yerlerde FPS fazlasıyla düşmesi.
Bu işlemciye mi takılıyor? İşlemci mi yetersiz geliyor, yetmiyor?

[Önemli]
Çünkü Eski ekran kartım AMD radeon 6670. Ve minimum FPS aynı alıyorum ama max FPS'de 2 ye hatta 3'e katlıyorum. Minimum FPS sebebi işlemci kısıtlıyor mu?

Darboğaz eğer ani takılmalar ise yaşamıyorum. Ama bazen mause kontrolunde sağa sola yaparken bazen kasıp bazen kasmayan yada 3 4 saniye sonra nadirde olsa 60 FPS'de alsan 30 FPS alıyor gibi kasmalar oluyor ve görünenler videodaki gibi işte.

Yani ekran kartlık sorun yok değil mi bu olaylarda? Özellikle MHz zorlancağı yerlerde düşmesi rahatlıcağı yerlerde artması, tam tersi olması gerektiğini düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer imkanın varsa yeni nesil işlemci ve anakartlara geçiş yapmanı öneririm, aksi taktirde artık uyumlu olan tüm işlemciler çok fazla güç tüketiyor ve artık güçsüz kaldılar. Önerim i3 8100 ve H310 serisi bir anakart alman. ( Yaklaşık 900-1000 TL tutar. )

Eğer imkanın varsa yeni nesil işlemci ve anakartlara geçiş yapmanı öneririm, aksi taktirde artık uyumlu olan tüm işlemciler çok fazla güç tüketiyor ve artık güçsüz kaldılar. Önerim i3 8100 ve H310 serisi bir anakart alman. ( Yaklaşık 900-1000 TL tutar. )
peki anakartı değiştirmeden anakarta uyumlu bir işlemci önerir misiniz?
bu arada videodaki adam kasmadan oynayabiliryor ama ben 40 fps + fps droplar yaşıyorum
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sorun bende i3 8100 işlemcimle bile oluyor ki neden fx 6100 ile olmasın. Binalarda takılmasının sebebi işlemci darboğazı. Ekran kartı frekansının düşmesi ise işlemci ekran kartını besleyemediği için ekran kartının kullanımının düşmesi ve frekansının azalması. Bence tamamen işlemci ile alakalı diye düşünüyorum.

Bu sorun bende i3 8100 işlemcimle bile oluyor ki neden fx 6100 ile olmasın. Binalarda takılmasının sebebi işlemci darboğazı. Ekran kartı frekansının düşmesi ise işlemci ekran kartını besleyemediği için ekran kartının kullanımının düşmesi ve frekansının azalması. Bence tamamen işlemci ile alakalı diye düşünüyorum.
Sağolun

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı