Video izlerken ekran çizik çizik oluyor

Wopsle

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16
Ekran kartı
1050Tı
İşlemci
i5 8. Nesil
Öncelikle merhabalar. Size yaklaşık 2 senedir yaşadığım bu sorunu sormaya geldim. Video izlerken bazen GIF'lerde ve hatta Steam'de indirim görsellerinin olduğu sütunda ekte belirttiğim gibi çizikler oluyor. Video izlerken videonun kalitesini düşürmem bazen işe yarıyor. Ama genelde bu da bir çözüm değil. Nasıl çözebilirim bilen var mı? (videonun shorts olması ile bir alakası yok. Sadece örnek. Diğer videolarda da oluyor.)
[Laptop]
1648143468957.png

Son düzenleme:
Hocam laptop kullanıyorum. HP pavlion Gaming serisi.

Hocam laptop kullanıyorum.

Hocam tam anlayamadım konuyu biraz daha açabilir misiniz?

Hocam öyle zaten.

Hepimiz masaüstü olarak algılamışız doğal olarak sistemi açıklamadığın için, en uygunu format atman sıkıntı devam ediyorsa korkarım maalesef servis yolu gözüküyor.

Hocam yapacağım birazdan ama zaten her videoda olmuyor bu oyun oynarken vs. benim için bir sorun yaratır mı performans vs.

Performans düşer. Siz biraz video izleyin, oyun oynayın düşük performans da olsa bu sayede ekran kartının bozuk olup olmadığını anlayacağız.

Hepimiz masaüstü olarak algılamışız doğal olarak sistemi açıklamadığın için, en uygunu format atman sıkıntı devam ediyorsa korkarım maalesef servis yolu gözüküyor.
Kusuruma bakmayın yazmayı unutmuşum. Format Gördü 2 defa. Win 11 de yaptım. Ama düzelmedi. Kaskoya o kadar para verdik diye gidip 2 kere de servise göndermiştim. HP servisi hem çok yavaş hemde kötü çalışıyor. Tozlarını alıp göndermişlerdi. Not da da temizliği yapıldı yazıyordu sadece. Bu sorun en başından beri var. Belki belirtmediğim için Bakmamışlardır.
Performans düşer. Siz biraz video izleyin, oyun oynayın düşük performans da olsa bu sayede ekran kartının bozuk olup olmadığını anlayacağız.
tamamdır Hocam. Yarın deneyimlerim. Teşekkür ederim.

Kusuruma bakmayın yazmayı unutmuşum. Format gördü 2 defa. Windows 11'de yaptım. Ama düzelmedi. Kaskoya o kadar para verdik diye gidip 2 kere de servise göndermiştim. HP servisi hem çok yavaş hem de kötü çalışıyor. Tozlarını alıp göndermişlerdi. Not da da temizliği yapıldı yazıyordu sadece. Bu sorun en başından beri var. Belki belirtmediğim için bakmamışlardır.

Tamamdır hocam. Yarın deneyimlerim. Teşekkür ederim.

Garantin devam ediyorsa tekrar, tekrar göndereceksin yoksa değiştirecekler bunun başka yolu yok. Belli ki donanımsal bir sıkıntı var ortada laptop olduğu için vereceğimiz bilgiler kısıtlı dostum. Bende de Toshiba'nın satallite laptop modeli vardı, ısı canavarı ikiye ayırdım kurtuldum. Servisler boş, yapamıyorlar çoğu anlamıyor ya da uğraşmıyorlar nedense ben de anlamış değilim. Yurt dışı yaptığım için ben iade edemedim yoksa uğraşırdım. Sadece HP değil geneli böyle zamandan kazanmak dertleri.

Garantin devam ediyorsa tekrar, tekrar göndereceksin yoksa değiştirecekler bunun başka yolu yok. Belli ki donanımsal bir sıkıntı var ortada laptop olduğu için vereceğimiz bilgiler kısıtlı dostum. Bende de Toshiba'nın satallite laptop modeli vardı, ısı canavarı ikiye ayırdım kurtuldum. Servisler boş, yapamıyorlar çoğu anlamıyor ya da uğraşmıyorlar nedense ben de anlamış değilim. Yurt dışı yaptığım için ben iade edemedim yoksa uğraşırdım. Sadece HP değil geneli böyle zamandan kazanmak dertleri.
Katılıyorum. Çok ısınıyor diye gönderdim geldiğinde fan değiştirildi yazıyordu. Ama açarken hala fan vs. vs. diye hata veriyordu. Bide 20 gün falan beklemiştim. Bir daha gönderirim. Eylüle Kadar Süresi Var zaatn.

Katılıyorum. Çok ısınıyor diye gönderdim geldiğinde fan değiştirildi yazıyordu. Ama açarken hala fan vs. vs. Diye hata veriyordu. Bir de 20 gün falan beklemiştim. Bir daha gönderirim. Eylül'e kadar süresi ekletme gönder.

Katılıyorum. Çok ısınıyor diye gönderdim geldiğinde fan değiştirildi yazıyordu. Ama açarken hala fan vs. vs. Diye hata veriyordu. Bir de 20 gün falan beklemiştim. Bir daha gönderirim. Eylül'e kadar süresi var zaatn.

Hiç zaman kaybetme davalık olsan yine kazanırsın. Isıdan dolayı kapanıyordu bende altına fan aldım biraz etkisi oldu ama işkence tabii, format bile atamıyordum. Ben kaybettim ama, Toshiba da kaybetti. Gönder bekletme bence yazık olur yoksa.

Hiç zaman kaybetme davalık olsan yine kazanırsın. Isıdan dolayı kapanıyordu bende altına fan aldım biraz etkisi oldu ama işkence tabii, format bile atamıyordum. Ben kaybettim ama, Toshiba da kaybetti. Gönder bekletme bence yazık olur yoksa.
Teşekkür ederim. İyi Akşamlar hocam.

Geri
Yukarı