Video izlerken sesin cızırtı yapması ve bilgisayarın kasması

CLeZm

Femtopat
Daha fazla  
Dostlar selam 2 gün önce oyun oynarken kulaklığım temassızlık yapıyordu ben de oynattım ama çalışmadı bozulmuş ben de çıkarttım o anda oyun kasmaya başladı. Normal dedim, ses girişi değişince kasması ama daha sonra oyun boyu kastı anlamadığım şekilde. Mouse hareket ederken belirgin şekilde kasıyordu. Ses de kesikli ve cızırtılı geliyordu. 2 gündür devam ediyor fakat yeniden başlatınca bir müddet olmuyor. Bazen video izlerken bazen ise oyuna girince oluyor. Realtek HD Audio'yu kaldırınca gitti bir müddet, sonra yeniden geldi. Başka kulaklık takınca acaba HOI 4 yükledim Türkçe yama ile o mu ağır gelmeye başladı. Yoksa donanımsal bir sıkıntı mı var? Kısa devre falan mı yaptı? Sorunu bulamadım. Aşağıya sistem özelliklerini yazıyorum. Bu arada HD Tune'den error scan yaptım bir sıkıntı çıkmadı. Eğer belirtmemi istediğiniz başka bir şey varsa lütfen söyleyiniz. Şimdiden çok teşekkürler, iyi günler.
CPU = AMD Ryzen 5 2500X Quad Core Processor 3.60 GHz.
RAM = DDR4 8 GB.
Ekran kartı = Radeon RX570 series 5GB GDDR5.
Anakart = Gigabyte A320-2SH-CF versiyon:1.0.0.4

1616494868355.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunu yaşadığınız sırada Görev Yöneticisi'nden CPU kullanımını kontrol edin. Bu sorun genellikle CPU kaynaklı oluyor.

Katılıyorum ekran kartı normal ama işlemci 20 30'larda gezmeye başladı o anda hatta arkada Opera açıken oyunda da yaşamıştım kasılmayı YT açıktı ama kapalı iken Opera hiçbir oyunda kasılma ya da cızırtı sesi olmadı kesinlikle sıkıntı YouTube'da veya tarayıcılarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı