Video izlerken ya da oyun oynarken ekran ve ses takılması sorunu

Efe Şanlı

Hectopat
Merhabalar bugün bilgisayarımı açtığımda canım video izlemek istedi. İzlerken donmalar, alttaki ibre yüklenmiş iken bile yükleniyor işareti çıkmalar, seste takılmalar falan olmaya başladı. Browser'i kapadım. Bir oyuna girdiğimde mousenin takılması, oyunun müziğinin gelmemesi, FPS dropları yaşadım. Online oyuna bakayım dedim bir de. League Of Legends'te antrenman modunda bir oyun başlattım FPS 01 olarak gözüküyor. Ekran kartı sürücülerimi kaldırıp yükledim her şeyi yaptım. Windows güncelledim ama nafile. Ara sıra fan çalışıyor kapanıyor çalışıyor kapanıyor ve bu gerçekten rahatsız edici. Ve bir şey daha eklemek istiyorum video izlerken ya da 2009 oyunu Modern Warfare 2'de bile ekran kartının full çalıştığını programdan gördüm. Ne yapabilirim sizce ekran kartım mı bozulmuş?
İşlemci: FX 8300
Ekran Kartı: Msi Geforce GTX 1050
RAM: Kingston HyperX Fury 4x2 GB

Donanımsal olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayarınıza ya geri yükleme yapın ya da temiz kurulum yapın. Düzelecektir.

Tamamdır deneyeceğim fakat şu fotoğrafı eklemek istiyorum video izlerken ekran kartım böyle oluyor.

Dosya Ekleri

• fwade.JPG
    fwade.JPG
    81,7 KB · Görüntüleme: 137
Sisteminize aşırı yükleme yapan bir virüste olabilir. Temiz kurulumu yaptıktan sonra tekrar dönüş yapın.

Temiz kurulum yapmadım geri yükleme yaptım. İşime yaradı. Ses takılmalarının sebebi ses simgesinin oraya basınca hoparlörle kulaklık arası hep bir geçiş oluyordu. Anakartımın sitesinden ses sürücüsünü yükledim oradaki otomatik geçiş yap şıkkını kapadım oldu. Teşekkür ederim yardımın için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı