Video İzlerken Yüksek CPU Kullanımı

i5 vs Core 2 duo? i5 ne?
Masaüstü ekran kartı vs dizüstü?
Kendi yazdığın donanım bilgisine bakarsan orada mobil ekran kartı olduğu anlaşılıyor ki mobil ekran kartlarının çoğunlukla hem belleği hem de gpu'su daha yavaş olur, bu sendeki donanımlar için de geçerli. i5 masaüstü ile core 2 duo dizüstü işlemcisi arasında dağlar vardır ama model vermediğin için "dağlar" demeyi seçtim.
Özetle birbiriyle hiç denk olmayan iki şeye aynıymış gibi yaklaşamazsın.

i5 vs Core 2 duo? i5 ne?
Masaüstü ekran kartı vs dizüstü?
Kendi yazdığın donanım bilgisine bakarsan orada mobil ekran kartı olduğu anlaşılıyor ki mobil ekran kartlarının çoğunlukla hem belleği hem de gpu'su daha yavaş olur, bu sendeki donanımlar için de geçerli. i5 masaüstü ile core 2 duo dizüstü işlemcisi arasında dağlar vardır ama model vermediğin için "dağlar" demeyi seçtim.
Özetle birbiriyle hiç denk olmayan iki şeye aynıymış gibi yaklaşamazsın.
Peki . Bu notebookta daha önceleri böyle sorunla karşılaşmıyordum, defalarca sıfırladım bilgisayarı ancak nafile. Sonuç aynı. Mobil ekran kartı olması demek benim makinaya benzer makinanın da aynı performansı sergilemesi demek. Başka yakın özellikteki makinada da denedim onda bir sorun olmadı.

Kabullenmelerin ne derece doğru olduğunu söyleyebilmek için ne ile neyi karşılaştırdığını söylemen gerek, önceki kabulün hatalıydı. Görsel, detaylı, doyurucu birşeyler eklersen üzerine konuşulabilir.
Uygun bir zamanda Skype den size durumu net olarak göstermek isterim. Tabi size uyarsa.

Bugün birkaç tane notebook da denediğimde 2 bilgisayarda benimki gibi CPU yüksekte çalışmakta diğer notebookta CPU çok düşükte çalışmakta (video izlerken ) . Bunu notebooku olanlar deneyip cevaplayabilir mi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı