Video render için ekran kartı önerisi

Frohell

Decapat
Merhaba arkadaşlar. Şimdi bizim ofiste render bilgisayarı var. Önce bilgisayar ve yapılan işlemler hakkında bilgi vereyim. Ryzen 7 3700X işlemci, 16 GB 3200 MHz bellek ve GTX 1650 ekran kartı var. 10 bit 4:2:0 1080p, nadiren 4K video render yapılıyor. Çoğu vakit H265 bit kodeki kullanılıyor. Videoların uzunlukları nadiren 20 dakikayı buluyor ve ne az, ne de fazla olmakla transitions-effekt kullanılıyor.

Şimdi sorun şu ki, videoların render süreleri 1 saatten fazla oluyor. Bazen Premiere Pro hata veriyor ve kapatıyor. Render zamanı başka bir işlem yapmak mümkün olmuyor. Ben işlemcinin bu işler için yeterli olduğunu, ama ekran kartının yeterli olmadığını düşünüyorum. Ekran kartı belirttiğim gibi GTX 1650 modeli ve 4 GB VRAM-i var. Sorunları çözmemiz için minimum hangi ekran kartını almamız gerekiyor? Ayrıca sizce sorun ekran kartının zayıf olmasından mı kaynaklı, yoksa işlemci de zayıf kalıyor mu? Önerilerinizi bekliyorum.

Dipnot: Bahsettiğim sorunlar Windows kaynaklı değil. Sürücüler ve uygulamalar hepsi güncel. BIOS da güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı