Video Renderlarındaki Kalitesizlik Problemi

O zaman videoyu çektiğin programı değiştireceksin. Daha kaliteli kayıt yapan bir program kullanacaksın. Mesela Bandicam.
Abi şöyle diyeyim video çekmeyle veya programla falan hiçbir alakası yok problem şu : Videoyu orginal yani 1400x900'de çektigim zaman kalitede problem yok 144p dahil 4k'ya kadar çektigim videoların hepsi kalitesiz yani 1400x900 çektigim zaman kalite cam gibi normal 720p 1080p çektigim zaman kalite kötü bu hadi videoyu 1400x900 çektim diyelim 720p renderladıgım zamanda normal 720 çektigim videodaki gibi kalitesizlik var. @Recep Baltaş

O zaman benim dediğim gibi oluyor. 900p'yi 1080p olarak gösteriyor. Sen videoyu 1440x900 olacak şekilde kaydet. Renderlarkende orjinal kalitesiyle renderlarsan sorun olmaz diye tahmin ediyorum.

Benim bildigim youtube 1400x900 kalitede kötü oluyordu? yani o şekilde attıgımızda
İlk olarak videoyu Premiere Pro Cs6 ile renderla. Ve senin ekran çözünürlüğün 1400x900 olduğu için 1280x720 çözünürlükte render al. Bitrate'ini ise 30Fps için 5Mbit 60 Fps için 7,5 Mbit yap. Eğer sorun kayıt programında ise Fraps ya da ShadowPlay ile kayıt al.Fraps ile kayıt alacaksan hiçbir ayar yapman gerekmez(Fps ayarları hariç). ShadowPlay ile yapacaksan da 1280x720 p çözünürlükte 20-30 Mbit'le kayıt al. Ve son olarak seni uyariyim Youtube'da 720p kalitede istediğin görüntüyü elde edemeyebilirsin. Bir de ekran kartının modelinin atarsan aklımda bir fikir daha var onu söyleyeceğim olursa.

İlk olarak videoyu Premiere Pro Cs6 ile renderla. Ve senin ekran çözünürlüğün 1400x900 olduğu için 1280x720 çözünürlükte render al. Bitrate'ini ise 30Fps için 5Mbit 60 Fps için 7,5 Mbit yap. Eğer sorun kayıt programında ise Fraps ya da ShadowPlay ile kayıt al.Fraps ile kayıt alacaksan hiçbir ayar yapman gerekmez(Fps ayarları hariç). ShadowPlay ile yapacaksan da 1280x720 p çözünürlükte 20-30 Mbit'le kayıt al. Ve son olarak seni uyariyim Youtube'da 720p kalitede istediğin görüntüyü elde edemeyebilirsin. Bir de ekran kartının modelinin atarsan aklımda bir fikir daha var onu söyleyeceğim olursa.
GT635M Ekran kartı modelim.

Hocam şunu anlayamadım video çekmede falan hiçbir sıkıntı yok 720p çeksem kalitesi berbat 1080p de çeksem berbat aynı yani 144p deki görüntü bile 1080p deki görüntü bile aynı bu renderdada böyle video render programı fark etmiyor 2 tane program kullanıyorum Camtasia studio 8 vardı kaldırıdım ama aynıydı handbrake'de aynıydı sony vegas'da aynıydı eger Adobe premier cs6 ile render almamı istiyorsan belirli bir video varmı ayarlar ile ilgili çünkü programı bilmiyorum.

GT635M Ekran kartı modelim.

Hocam şunu anlayamadım video çekmede falan hiçbir sıkıntı yok 720p çeksem kalitesi berbat 1080p de çeksem berbat aynı yani 144p deki görüntü bile 1080p deki görüntü bile aynı bu renderdada böyle video render programı fark etmiyor 2 tane program kullanıyorum Camtasia studio 8 vardı kaldırıdım ama aynıydı handbrake'de aynıydı sony vegas'da aynıydı eger Adobe premier cs6 ile render almamı istiyorsan belirli bir video varmı ayarlar ile ilgili çünkü programı bilmiyorum.
Yani şimdi sen bi programla kayıdı alıyorsun. Kayıdı aldıktan sonra videoyu açıyorsun hiçbir render işlemi yapmadan açtığında bile mi görüntü kalitesi çok kötü oluyor?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı