Video TDR Failure "nvlddmkm.sys" hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Daha fazla  
RAM
Corsair 32GB(2x16) Vengeance RGB 5200mhz CL40 DDR5 Ram
SSD veya HDD modeli
Kingston 1TB NV2 NVMe M.2 SSD
Ekran kartı
Gainward RTX 4080 Phantom
Anakart
Asrock Z790 PG Sonic 7200mhz(OC) ATX DDR5
İşlemci
Intel Core i5 13600K
Merhaba, iki ay önce topladığım bilgisayarda ilk günden beri ekran kartı sürücüsünü kurunca görüntü gidiyor bilgisayar kendini yeniden başlatıyor, aynı şekilde bilgisayar normal bir şekilde açılıyor masaüstü göründükten ortalama 30-40 saniye sonra tekrar görüntü gidiyor ve yeniden başlıyor.

Minidump klasörüne baktığımda bir sürü minidump dosyası gördüm ve içeriğine baktığım zaman video tdr failure hatası görünüyor fakat herhangi bir mavi ekran hatası vermedi bu zamana kadar, aniden gidiyor. İki ay içerisinde tam 3 kez bilgisayarı aldığım yere geri yolladım, iki kez ekran kartı değişti, anakart, ram ve işlemci değişti fakat hiçbiri çözüm olmadı, teknik servis bile çözemedi sorunu.

Aygıt yöneticisinden ekran kartını devre dışı bırakırsam veya sürücüyü bilgisayardan kaldırırsam bilgisayar sorunsuz çalışıyor.

DDU ile 9 farklı eski sürücüyü teker teker silip yükledim, Windows güncelledim, BIOS güncelledim, XMP açıktı kapadım, 4 kez sıfırdan Windows 10 kurdum, iki kez Windows 11 kurdum, sfc scannow komutunu denedim, MSI afterburner ile gpu değerlerini aşağı çektim, TDR Manipulator isimli uygulamayı denedim, regedit tdrdelay ayarı yaptım. İlginçtir ki hiçbiri çözüm olmadı.

Problem neden kaynaklanıyor olabilir, ekran kartını kesinlikle kullanamıyorum. PSU ATX 3.0 desteklemiyor. Ondan şüphelenmeye başladım artık. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Asrock Z790 PG Sonic DDR5

Corsair 32GB 5200Mhz DDR5

Kingston NV2 NVMe 1TB

Intel Core i5-13600k

Gainward RTX 4080 Phantom

NZXT c750 80+ bronze

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba sevgili @Bahadır Özarslan sorunun ana kaynağı son sürüm ekran kartı güncellemesidir. bende aynı sorunu yaşıyordum. ekran kartı driverini silin 536.67 sürümünü kurun bir daha TDR failure hatası almayacaksınız.

Hatasız Sürüm: GeForce Game Ready Sürücüsü - WHQL Sürücü Sürümü: 536.67

Bu arada K-lite codec pack kullanıyorsanız son sürümde hata var, video renderleri silinik gösteriyor bu yüzden K-Lite Codec Pack Full 17.7.0 versiyonunu kurunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam selam, aynisini ben de ocak ayindan beri yasiyorum senin gibi cogu çözümü denedim, no luck. NVIDIA resmi olarak sorunun bir bolumunu onayladi fakat cozum getirmekte aciz. Bunun yaninda Windows tarafinda da W11 icin Update gectiler TDR problemi icin fakat o da ise yaramadi. Eger hardware problemi degilse beklemek zorundayiz. (Ben de butun parcalari tek tek servislere yolladim ve herhangi bir sorun olmadigini soylediler). Durum degisirse Update gecerim.

Geri
Yukarı