Çözüldü VIDEO_TDR_FAILURE hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Anarchist_Game

Hectopat
RAM
GSKILL 16GB DDR3
SSD veya HDD modeli
Samsung S70 QVO Sata 2.5
Ekran kartı
ASUS GTX 1050
Anakart
H61H2-MV
İşlemci
Intel i7 3770
Başlıkta da gördüğünüz gibi bu problemi yaşıyorum, size olayların nasıl işlediğini anlatayım. Olayı bugün son 2-3 saat içinde yaşamaya başladım ve genelde bilgisayar üzerinden bir yazma işlemi yaparken (örneğin: Oyun içinde kayıt alma) PC kilitleniyor ve bu ekrana giriyor. Ve sürekli kendini yeniden başlatıp mavi ekran döngüsüne giriyor ancak ben şalterden gücü kapatana kadar.
(Ekran kartı sürücüm son sürüm değildir, sebebi ise belirli uygulamalarda uyumluluk problemi yaratabiliyor.)

minidump.rar

Çözüm
Driver yüklemeniz yarıda kesilmiş. Mavi ekran hatanızın kaynağı nvlddmkm.sys yani NVIDIA driverı. Açılış konumu da tam olarak doğru yüklenmediğini gösteriyor.

Kod:
\SystemRoot\System32\DriverStore\FileRepository\nv_dispi.inf_amd64_5d5c294bb8d17217\nvlddmkm.sys
DDU ile internetsiz güvenli modda NVIDIA driverınızı kaldırın ve aşağıdaki NVIDIA linkinden indirdiğiniz cihazınıza uyumlu son Game Ready driverı kurun. Önce driverı indirin masaüstünde bir klasöre atın sonra DDU'yu indirip cihazı internetsiz güvenli modda başlatarak kaldırıp yükleme yapın.

Driver yüklemeniz yarıda kesilmiş. Mavi ekran hatanızın kaynağı nvlddmkm.sys yani NVIDIA driverı. Açılış konumu da tam olarak doğru yüklenmediğini gösteriyor.

Kod:
\SystemRoot\System32\DriverStore\FileRepository\nv_dispi.inf_amd64_5d5c294bb8d17217\nvlddmkm.sys
DDU ile internetsiz güvenli modda NVIDIA driverınızı kaldırın ve aşağıdaki NVIDIA linkinden indirdiğiniz cihazınıza uyumlu son Game Ready driverı kurun. Önce driverı indirin masaüstünde bir klasöre atın sonra DDU'yu indirip cihazı internetsiz güvenli modda başlatarak kaldırıp yükleme yapın.

Çözüm

Kod:

Konuyu yazdıktan sonra yanıt beklerken ben de araştırmaya devam ettim ve GeForce Experience üzerniden driver güncellemesi yaptım eğer hata devam ederse verdiğiniz maddeleri uygulayacağım, geri dönüş için teşekkürler.

@xxMFIxx herşeyi dediğiniz gibi harfiyen yaptım şimdi de PC mavi ekran vermek yerine bir anda siyah ekrana atıyor ve kendini yeniden başlatıyor. Bunun için de bir çözümünüz var mıdır acaba ?

Son düzenleme:
Konuyu yazdıktan sonra yanıt beklerken ben de araştırmaya devam ettim ve GeForce Experience üzerniden driver güncellemesi yaptım eğer hata devam ederse verdiğiniz maddeleri uygulayacağım, geri dönüş için teşekkürler.

@xxMFIxx herşeyi dediğiniz gibi harfiyen yaptım şimdi de PC mavi ekran vermek yerine bir anda siyah ekrana atıyor ve kendini yeniden başlatıyor. Bunun için de bir çözümünüz var mıdır acaba ?
Experience üzerinden mi yaptınız DDU ile mi yaptınız? İkisi farklı şeyler. DDU ile yaptıysanız siyah ekranda ne var? Hata mı veriyor sadece siyah ekran geliyor gidiyor mu biraz daha açın.

Experience üzerinden mi yaptınız DDU ile mi yaptınız? İkisi farklı şeyler. DDU ile yaptıysanız siyah ekranda ne var? Hata mı veriyor sadece siyah ekran geliyor gidiyor mu biraz daha açın.
Verdiginiz resmi nVidia sitesinden kart modeli aratarak indirdim otomatik olarak en usttekini degil yani ayrica sadece siyah ekran hata vermeden kendi k yeniden baslatiyor.

Verdiginiz resmi nVidia sitesinden kart modeli aratarak indirdim otomatik olarak en usttekini degil yani ayrica sadece siyah ekran hata vermeden kendi k yeniden baslatiyor.
Yani sorununuzun kaynağı bozuk driver. Temiz bir format atarak deneyebilirsiniz. O şekilde de çözüme ulaşamıyorsanız en yakın teknik servise verebilirsiniz.

DDU dediğimiz program ekran kartlarıyla ve ses driverlarıyla ilgili her şeyi siler artıksız olarak. Sizde tekrar yüklediğinizde genelde bu hatalar çözüme kavuşur. Experience ya da direk sitesinden indirip kurduğunuzda temiz kurulum seçseniz bile artıklar kalır. Bu yüzden aldığınız hatalar geçmiyor olabilir. Bunlara rağmen devam ediyorsa bir teknik servise göstermenizde fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı