ViewSonic 2758-PC VA monitörde ışık sızması

Selamlar, 3 hafta önce Trendyol aracılığı ile ViewSonic 2758-PC VA Panel model bir monitör aldım. Fakat 2 haftadan sonra ekran kenarlarında ışıklar düzenli ve düzensiz bir şekilde ekranı etkilemeye başladı en iyi şekilde fotoğraflarla anlatabilirim diye düşünüyorum.

Servise gönderdim fakat servisteyse(KVK) "aynı model diğer monitörlerle cihaz karşılaştırıldı bir sorun saptanamadı" gibi bir uyarı vermişler.

Ne yapmam gerek? Henüz 1 ayı bile doldurmayan bir ürün serviste arıza yok hatası aldı.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    165,3 KB · Görüntüleme: 57
  • 2.1 Devamı.jpg
    2.1 Devamı.jpg
    332,7 KB · Görüntüleme: 65
  • 3. Karşılaştırma.jpg
    3. Karşılaştırma.jpg
    146,6 KB · Görüntüleme: 72
  • 8. Alt Kenar.jpg
    8. Alt Kenar.jpg
    199,9 KB · Görüntüleme: 68
  • 9. Alt Kenar.jpg
    9. Alt Kenar.jpg
    166,3 KB · Görüntüleme: 63
  • 10. Sağ Alt Köşe.jpg
    10. Sağ Alt Köşe.jpg
    59,8 KB · Görüntüleme: 71
  • 12. Sağ Alt Köşe.jpg
    12. Sağ Alt Köşe.jpg
    71,5 KB · Görüntüleme: 63
  • 14. Sağ Alt köşe.jpg
    14. Sağ Alt köşe.jpg
    65,7 KB · Görüntüleme: 87
  • 15. Sağ Alt Köşe.jpg
    15. Sağ Alt Köşe.jpg
    65,9 KB · Görüntüleme: 59
  • 15. Sol Alt Köşe.jpg
    15. Sol Alt Köşe.jpg
    53,9 KB · Görüntüleme: 95
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu çektigin fotolar açılış yada oyuna girişte gelen boş görüntümü. Eğer boş görüntü de ise servis haklı yok Ekranda siyah renk varken ise siz haklısınız va paneller de tn gibi kafayı oynatınca donmuş kâr a vuran güneş ışığı gibi pırıldar . Icinin rahat etmesi için test yapabilirsin.

Bu çektigin fotolar açılış yada oyuna girişte gelen boş görüntümü. Eğer boş görüntü de ise servis haklı yok Ekranda siyah renk varken ise siz haklısınız va paneller de tn gibi kafayı oynatınca donmuş kâr a vuran güneş ışığı gibi pırıldar . Icinin rahat etmesi için test yapabilirsin.
Son fotoğraflar oyuna giriş ekranı tamamen(Project Beta yazanlar). Giriş ekranı siyah fakat diğer fotoğraflara dikkat ettiğinizde- özellikle ilk 2-3 fotoğraf masa üstünde bildirimler sekmesi açıkken sağ üst tarafta çekildi.

4 ve 5. fotorğafta başlat çubuğunda aydınlanma var.

Tüketici hakları heyetine başvur çünkü bariz bir şekilde ışık sızması var.
Durumu bütün haliyle fotorğaf video aldım zaten servisede bir flash bellek gönderdim aynı fotoğrafları ve daha detaylı haliyle videolarla birlikte. Servise göndermeden kutu paketlerken video ve fotoğraf aldım mönitörün çizik vb. olmadığına dair ve kutu içeriğini sapa sağlam paketlediğnie dair. Hatta son fotoyu kargo şubesinde aldım

Tüketici haklarına CD ile ya da flash bellek ile versem daha kolay randıman alabilir miyim?

Bu va panelin sağ ,sol , yukarı, aşağı bakış açısı yansıması va lar da ışık sızması olmaz ips de olur. Gene de siz icineze sinmiyorsa bildiğinizi yapın . Şu nu da hatırlatmak isterim kullandığın kavlolarda da sorun olabilir hdm 1.4 ler ozellikle soluk beyaz soluk diğer renklere sahiptir 2.1 bir üstü 1.2 DP soluk 1.4 ancak doğru renk ve görüntü oluşturur DP 1.4 le denemeden acele bir kanıya varmayin hakliyken haksız çıkabilir siniz.Bazen hatta çoğunlukla monitör , ekran kart iadeleri yanlış kablo kullanimindan ötürü iade alınmaz 1.4 DP ile siyah rengin içinde alt üst, sağ da solda ışık sızıyor sa fotola ve iade yada th ye başvur.

Bu va panelin sağ ,sol , yukarı, aşağı bakış açısı yansıması va lar da ışık sızması olmaz ips de olur. Gene de siz icineze sinmiyorsa bildiğinizi yapın . Şu nu da hatırlatmak isterim kullandığın kavlolarda da sorun olabilir hdm 1.4 ler ozellikle soluk beyaz soluk diğer renklere sahiptir 2.1 bir üstü 1.2 DP soluk 1.4 ancak doğru renk ve görüntü oluşturur DP 1.4 le denemeden acele bir kanıya varmayin hakliyken haksız çıkabilir siniz.Bazen hatta çoğunlukla monitör , ekran kart iadeleri yanlış kablo kullanimindan ötürü iade alınmaz 1.4 DP ile siyah rengin içinde alt üst, sağ da solda ışık sızıyor sa fotola ve iade yada th ye başvur.
hocam kutu içeriğinden çıkan HDmi kablosunu kullanıyorum zaten.

Geri
Yukarı