Çözüldü ViewSonic Monitör Overclock Yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

imPaSSibile

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. ViewSonic VA 1920 serisi monitörümü OC yaptım 63Hz'nin üstüne çıkınca ekran kayıyor ve görüntü bozuluyor. En azından 70 Hzye çıkarmak istiyorum nasıl düzeltirim bu sorunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba, bu bir sorun değil ve düzeltemezsiniz. Monitörün belli bir kapasitesi var ve üzerine çıkarmaya çalışırsanız ekranda kaymalar yaşanması normal. Ben de ViewSonic kullanıyorum ve bende de aynı şey oldu. Bu durumda tek yapmanız gereken şey daha yüksek Hz değerlerini zorlamamak ve en stabil şekilde çalışan değerde kalmak.
Merhaba, bu bir sorun değil ve düzeltemezsiniz. Monitörün belli bir kapasitesi var ve üzerine çıkarmaya çalışırsanız ekranda kaymalar yaşanması normal. Ben de ViewSonic kullanıyorum ve bende de aynı şey oldu. Bu durumda tek yapmanız gereken şey daha yüksek Hz değerlerini zorlamamak ve en stabil şekilde çalışan değerde kalmak.

Çözüm
Başarılı bir şekilde Overclock yapsak dahi ölü piksel sorunu yaşamayacağımızın garantisi sanırım yok değil mi?

Başarılı bir şekilde Overclock yapsak dahi ölü piksel sorunu yaşamayacağımızın garantisi sanırım yok değil mi?

Monitör overclock ile ölü piksel sorunun bağlantısı var mıymış? En azından ben yok diye biliyorum. Çıkabileceğiniz en sağlıklı değere çıkın ve sonrasını zorlamayın kâfi.

Monitör overclock ile ölü piksel sorunun bağlantısı var mıymış? En azından ben yok diye biliyorum. Çıkabileceğiniz en sağlıklı değere çıkın ve sonrasını zorlamayın kâfi.
YouTube'da Technopat Yorum'da zarar verebileceğini söylemiş ama, bilemiyorum.. Hiç denemedim, şimdi deneyeceğim. 75 HZ'den bakalım kaç yükselecek.

YouTube'da Technopat Yorum'da zarar verebileceğini söylemiş ama, bilemiyorum.. Hiç denemedim, şimdi deneyeceğim. 75 HZ'den bakalım kaç yükselecek.

Evet zarar verebilir fakat zarar sadece ölü piksel demek değildir. Hz değerini birer birer artırıp deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı