ViewSonic VX2457 Hız Aşırtma

Arttırırsın ama bu değer değişiklik gösterebilir. :)
Peki mesela yapmam gerekenden daha çok bir rakam yazdım ve uygula dedim. Ne olacak. Daha önce okuduğum gibi görüntü gidecek mi? Giderse ne yapmam lazım. Monitör seçmek zor iş.

Arttırırsın ama çıkabileceğin değer değişiklik gösterebilir. :)

Misal 75 yerine 80 olur, 82 olur gibi... Elle tek tek her frekansı denemek zorundasın. Görüntü alamadığın frekansı sileceksin.
Hocam cahilliğime verin. Görüntü alamayınca frekansı nasıl silicim görmeden.

Adım adım stabil rehber için ise:
nVidia Kontrol Panel ile Monitöre OC Yapma

Peki mesela yapmam gerekenden daha çok bir rakam yazdım ve uygula dedim. Ne olacak. Daha önce okuduğum gibi görüntü gidecek mi? Giderse ne yapmam lazım. Monitör seçmek zor iş.
Şöyle, eğer desteklenmeyen frekansa çıkarsanız 15 saniye içerisinde nVidia Kontrol Paneli ayarları onaylamadığınız için eski haline geri çevirecek. Yani görüntü kaybı gibi bir probleminiz olmayacak.

Çok teşekkür ederim. İçimi rahatlattınız. Peki 144Hz monitörler bu konuda kaç Hz'e kadar çıkabiliyor. 150Hz diye yabancı bi sitede okumuştum.

Çok teşekkür ederim. İçimi rahatlattınız. Peki 144Hz monitörler bu konuda kaç Hz'e kadar çıkabiliyor. 150Hz diye yabancı bi sitede okumuştum.
Panelin fırın kalitesine, anakartının giriş portunun kalitesine ve hatta ekran kartının çıkış portunun kalitesine kadar değişiklik gösterir bu durum.

Doğru bilgi her zaman iç rahatlatır. :)

Arttırırsın ama çıkabileceğin değer değişiklik gösterebilir. :)

Misal 75 yerine 80 olur, 82 olur gibi... Elle tek tek her frekansı denemek zorundasın. Görüntü alamadığın frekansı sileceksin.

Adım adım stabil rehber için ise:
nVidia Kontrol Panel ile Monitöre OC Yapma
Bende 6 yıllık monitör var nvidia denetim masasını açtım hz ayarına bakınca 75hz ve 60hz gözüktü şimdi benim bu monitör 75hz'ye oc mi oluyor?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı