ViewSonic VX2458-C-MHD G-Sync Desteği

Dragosh1397

Centipat
Merhaba arkadaşlar, kısa süre önce topladığım bilgisayarımın yanında, 1ms, 144Hz ve G-Sync teknolojisine sahip bir monitör almış bulunmaktayım. Ancak bu noktada G-Sync teknolojisini tam olarak aktif kullandığımdan kuşkuluyum. NVIDIA denetim masasında, G-Sync ayarları diye bir sekme bulunmuyor. Ancak aldığım ürünün ürün açıklamasında G-Sync yazıyor. Ayrıca, kullandığım HDMI kablosu ile en fazla 60Hz alınabileceği, 144Hz için DisplayPort kablosuna ihtiyacım olduğu, bunun yanında ya 1ms modunu, ya da FreeSync modunu kullanabileceğimi, ikisini aynı anda aktif olarak kullanamayacağımı ve ikisinden birisini seçmem gerektiğini söyleyen duyumlar alıyorum. Açıkçası bu konuda uzman desteğine ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.

Sistem:

Anakart: MSI B450M PRO-VDH Plus
İşlemci: AMD Ryzen 5 2600X 3.6 GHz
Ekran Kartı: MSI GeForce RTX2080 Ventus 8 GB GDDR6 256 Bit
RAM: Crucial 16 GB (2x8) Ballistix Sport LT Gray DDR4 3000MHz 1.35V
Hafıza: WD 500GB Blue SATA 3.0 SSD [+ Seagate 1TB 7200 RPM HDD]
Monitör: ViewSonic VX2458-C-MHD 1ms 144Hz FreeSync/Gsync Full HD 1920x1080 Curved
Kasa: Xigmatek Venom X 650W

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bu monitör FreeSync teknolojisine sahip ve 1000 ve üzeri seri NVIDIA ekran kartlarında artık FreeSync monitörler ile bu özellik açılabiliyor. Yani bu yüzden G-Sync olarak belirtiliyor. Bu özelliği kullanabilmeniz için DP kablosu kullanmanız gerekiyor. HDMI kablo ile 144 Hz alabilmek için HDMI kablo versiyonu da önemli. Aşağıdaki rehbere göz atarsanız ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Merhaba. Bu monitör FreeSync teknolojisine sahip ve 1000 ve üzeri seri NVIDIA ekran kartlarında artık FreeSync monitörler ile bu özellik açılabiliyor. Yani bu yüzden G-Sync olarak belirtiliyor. Bu özelliği kullanabilmeniz için DP kablosu kullanmanız gerekiyor. HDMI kablo ile 144 Hz alabilmek için HDMI kablo versiyonu da önemli. Aşağıdaki rehbere göz atarsanız ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Cevabınız için çok teşekkür ederim ancak önemli bir sorum olacak, o da konu açarken belirttiğim gibi, acaba ben G-Sync aktif iken, 1ms modunu kullanabilecek miyim? Çünkü ikisinden birisini seçme durumum olduğu taktirde, monitörün yanıt verme hızının en iyi şekilde olmasını isterim. Eğer böyle bir durum var ise o halde G-Sync kullanmak benim için mantıklı olmaz.

Ekran katım RTX 3050. monitörüm ViewSonic VX2458-C-mhd FreeSync monitör. Technopat YouTube kanalında ilgili videosu var. İzledim ve kablomu DisplayPort yaptım. DDU ile sürücüyü silip tekrar yüklememe rağmen NVIDIA denetim masasında G-Sync seçeneği gelmemişti.

Bu monitörün OSD menüsünden 1ms modu kapatıp FreeSync açtığımda NVIDIA denetim masasında G-Sync açıldı. Sonra tekrar OSD menüsünde 1ms modu açtığımda NVIDIA denetim masasında G-Sync gitmedi.

Ekranın OSD menüsünden FreeSync kapadığımdan dolayı G-Sync özelliğinin kapandığını düşünüyordum ama öyle olmamış G-Sync pendulum kullandım ve sorunsuz G-Sync çalışıyor.

Dosya Ekleri

• fghjgk.png
    fghjgk.png
    65,5 KB · Görüntüleme: 18
  • asfsgd.png
    asfsgd.png
    75,3 KB · Görüntüleme: 25
  • pendulum.png
    pendulum.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 31
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular