Viewsonic VX2458 No Signal hatası

Burak Özlü

Centipat
Öncelikle merhaba ben Burak,
Sorunum : PCyi yeni aldım ve bugün kurulu bir şekilde elime ulaştı, sadece bir abimle birlikte ekran kartını sonradan taktık. Calistirmayi denedik ama monitörde 'No Signal' hatası verdi , ayrıca BIOS'a bile giremiyorum. Ekran kartı tak çıkar yaptım, RAM'leri takıp çıkarttım. Bütün güç kablolarını değiştirerek taktım, HDMI kablosunu da değiştirdim, ama hala aynı hatayı alıyorum , ayrıca bütün kablolari da kontrol ettim. Ama şöyle bir şey var ki PC çalışıyor, fare çalışıyor (ekranda gözükmüyor ), klavye çalışıyor. Sadece dediğim gibi monitörde 'No Signal' hatası çıkıyor.

PC özellikleri :
Ekran kartı: RX 570 4 GB OC
Ram: Deltaforce 8x2 GB 3000 MHz
Anakart: Asus B450M-K 3200 MHz
İşlemci : AMD Ryzen 3 2300x 3.5 GHz
PSU : Gamepower 650 w
Harddisk : 1 TB 7200 RPM Barracuda
SSD: James Donkey 240 GB
Monitör : Viewsonic VX2458-C-MHD 23.6 inc Full HD 1 MS 144 Hz HDMI Monitör
Kasa : Gamepower
IMG_20190624_005408.jpg
IMG_20190624_005408.jpg

Dosya Ekleri

• IMG_20190624_005408.jpg
    IMG_20190624_005408.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 53
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir bilgisayarcıya gidip veya arkadaşınızdan rica ederek, DisplayPort kablosu, DVI kablosu ile sırayla test yapın, hiçbir sonuç alamazsanız başka bir monitör ile test edin. Eğer sorun başka mönitörde çözülürse monitörü garantiye gönderin.

Sorun monitör kaynaklı gözüküyor.

Ek olarak: RAM'leri tek slot takıp dener misiniz?

Bir bilgisayarcıya gidip veya arkadaşınızdan rica ederek, DisplayPort kablosu, DVI kablosu ile sırayla test yapın, hiçbir sonuç alamazsanız başka bir monitör ile test edin. Eğer sorun başka mönitörde çözülürse monitörü garantiye gönderin.

Sorun monitör kaynaklı gözüküyor.

Ek olarak: RAM'leri tek slot takıp dener misiniz?
Başka monitör de vga ile denedim olmadı, olmadı monitörüm de hdmi ile denedim olmadı.

kasayı açıyorum windows açılırken görünen yazılar pencereler görünmüyor. sonra bir bakıyorum aniden windows 10 masaüstü açılıyor. monitor Açılış anında hiçbirşey göstermiyor ama açıldıktan sonra bir anda monitor masaüstünü gösteriyor. ayrıca biosa gireceğiniz zaman del tuşuna arka arkaya basıp monitorda no signal uyarısı çıkıyor ve öylede kalıyor. Sorunun çözümünü başka bir sitede buldum..

Bu yazı alıntıdır:

1) PC yi televizyona hdmi ile bağlayın
2) Delete ile BIOS a girin
3) Benim anakart ASROCK B450 PRO4 Şöyle bir seçenek var
Fastboot: Disabled yazıyor onu Ultra Fast olarak değiştirdim. Sizde Enabled, ON, Open gibi şeyler yazabilir.
ve
UEFI Setup Prompt Timeout: Burada 1saniye yazar onu 10 veya daha uzun bir süre olarak ayarlayın.

Tekrar pc yi ekrana taktığınızda anakartınızın logosu gelecek Delete tuşu ile artık biosa girebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı