ViewSonic VX32 monitörden çat diye ses geliyor

gorkemo

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Arkadaşlar herkese merhaba. ViewSonic VX32 serisi monitörüm var gecen sene aldım. Monitörden belli aralıklarla bazen 1 saatte bazen 2 saatte bir çat diye ses geliyor. Normal bir şey mi, servise mi vermeli? Nadiren kapalıyken de geliyor.

Arkadaşlar herkese merhaba. ViewSonic VX32 serisi monitörüm var gecen sene aldım. Monitörden belli aralıklarla bazen 1 saatte bazen 2 saatte bir çat diye ses geliyor. Normal bir şey mi, servise mi vermeli? Nadiren kapalıyken de geliyor.
Monitör ısındıktan sonra genleşmeden dolayı normaldir.
Geceleri ise büzüşmeden dolayı. :)

Genleşmeden veya kabloda kaçak varsa ondan olabilir. Arkadaşımın abisi bilgisayar tamircisi. Bende farklı bir modelde yaşamıştım sorunu. Onun dediğine göre monitör kablosu ince bir kopma olmuş 15 liraya geri bağladı bir daha yaşamadım.

Genleşmeden veya kabloda kaçak varsa ondan olabilir. Arkadaşımın abisi bilgisayar tamircisi. Bende farklı bir modelde yaşamıştım sorunu. Onun dediğine göre monitör kablosu ince bir kopma olmuş 15 liraya geri bağladı bir daha yaşamadım.

Hadi ya, bizim apartmanda topraklama yok prizlerde o da etkileyebilir o zaman?
Monitör ısındıktan sonra genleşmeden dolayı normaldir.
Geceleri ise büzüşmeden dolayı. :)
Sagol dostum.

Hadi ya, bizim apartmanda topraklama yok prizlerde o da etkileyebilir o zaman?

Sağ ol dostum.

Aslında evet etkileyebilir, ama önce bir araştırma yapmakta fayda var. Bazı cihazlar ile kabloda temassızlık var mı yok mu öğrenilebiliyor. O cihazlardan bulup kontrol edersen belki doğru düzgün bir fikir elde edinirsin.

Geri
Yukarı