ViewSonic VX3276-2K-MHD 75Hz olmuyor

SS Miğfer

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler.

Bir hafta önce ViewSonic VX3276-2K-mhd monitörünü aldım ve kutusundan çıkan HDMI kablosu ile kullanmya başladım. Ama en fazla 60Hz'e çıkabildim. Sadece 2K'da değil, düşük çözünürlüklerde de 75 Hz seçeneği aktif olmuyor. Intel'in graifk kontrol panelinden özel profil oluşturup tazeleme hızı bölümüne 75 yazsam da sistem modu kabul etmedi. Sizce monitörü 75 Hz'e ayarlayabilmem için ne yapmam gerekir? Forumda aynı modele sahip başka kullanıcıların 75'de kullandığını gördüm.

Sistem özelliklerim şöyle:
Intel Core i5 10400
MSI B460-A PRO
Corsair Vengeance 16 GB 3200MHz CL16
XPG SX8100 512 GB
XPG Pylon 550W
Ranker Cygnus V. 2

10.nesil işlemciler UHD 630 iGPU kullanıyor. Bu iGPU maximum 60Hz destekliyor.
Hayır, dediğiniz 4K için geçerli. 2K'da 144Hz destekliyor.
[
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır, dediğiniz 4K için geçerli. 2K'da 144Hz destekliyor.
[
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Display Port kablosu alsam sorunuma çözüm olur mu?

Eğer @SS Miğfer dediği gibiyse bu defa anakartın buna izin vermiyor diye düşünüyorum. Maximum 60Hz yazıyor.
IMG_20210410_155556.jpg

Monitörün kutusu içinden çıkan HDMI kablosunun sürümü kaç? Eğer 1.2a ve altı ise alamazsın.
Ayrıca epey değerine bakarsak monitörün standart 60Hz 75 için O.C. gerekiyor.
Eğer @SS Miğfer dediği gibiyse bu defa anakartın buna izin vermiyor diye düşünüyorum. Maximum 60Hz yazıyor.
Eki Görüntüle 967473
Eğer bu dediğiniz doğru olsaydı anakart, HDMI 1.4 içermezdi.

Monitörün kutusu içinden çıkan HDMI kablosunun sürümü kaç? Eğer 1.2a ve altı ise alamazsın.
Ayrıca epey değerine bakarsak monitörün standart 60Hz 75 için O.C. gerekiyor.

Eğer bu dediğiniz doğru olsaydı anakart, HDMI 1.4 içermezdi.
Kablo hakkında bir bilgim yok hocam, kullanma kılavuzunda da bir bilgi belirtilmemiş.

Bu linkte aynı monitör 75 hz'de görünüyor. Oc hakkında bir bilgi verilmemiş, yapıldığını düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı