VirtualBox Windows 7 internete bağlanmıyor

Yer
türkiye
Daha fazla  
VirtualBox'ta Windows 7 kurdum ama internete bağlanamıyorum. CMD'yi açıp "ipconfig /all" yazdım ve orada çıkan Mac adresini ayarlar bölümüne yazdım fotoğraftaki gibi, yazdım ama bağlanmadı. Sorun sizce nedir?

Dosya Ekleri

• virtualbox win 7 internet connection.PNG
    virtualbox win 7 internet connection.PNG
    29,7 KB · Görüntüleme: 256
Son düzenleyen: Moderatör:
VirtualBox'ta Windows 7 kurdum ama internete bağlanamıyorum. CMD'yi açıp "ipconfig /all" yazdım ve orada çıkan Mac adresini ayarlar bölümüne yazdım fotoğraftaki gibi, yazdım ama bağlanmadı. Sorun sizce nedir?
Neden "NAT" olarak bağlamadınız? "Köprü Bağdaştırıcısı" yerine "NAT" olarak bağlayın ve herhangi bir ayarı değiştirmeyin. Otomatik olarak bağlanacaktır.

Neden "NAT" olarak bağlamadınız? "Köprü Bağdaştırıcısı" yerine "NAT" olarak bağlayın ve herhangi bir ayarı değiştirmeyin. Otomatik olarak bağlanacaktır.
windows xp de ve longhorn da böyle yapmıştım olmuştu sorun çıkmamıştı internette geziyordum ama 7 de bağlanmıyor

misafir cd kalıbını yerleştiri kurdum izinleri de verdim
VirtualBox'u başlatın. Sorunlu sanal makinenin tercihlerini açın ve Ağ bölümüne gidin. Burada ilave bağdaştırıcı seçeneklerine tıklayın ve ek ayarları kontrol edin. Kablo bağlandı onay kutusunun işaretli olduğunu doğrulayın. Ayrıca başka bir bağdaştırıcı türü seçebilirsiniz. Rastgele başka bir Mac adresi ata butonunu da deneyebilirsiniz.

VirtualBox'u başlatın. Sorunlu sanal makinenin tercihlerini açın ve Ağ bölümüne gidin. Burada ilave bağdaştırıcı seçeneklerine tıklayın ve ek ayarları kontrol edin. Kablo bağlandı onay kutusunun işaretli olduğunu doğrulayın. Ayrıca başka bir bağdaştırıcı türü seçebilirsiniz. Rastgele başka bir Mac adresi ata butonunu da deneyebilirsiniz.
Hocam böyle yapınca ana makinede hangi ağa bağlıysa ona internet kablosuyla bağlanmış gibi oluyor. Böyle değilde ana bilgisayarda wifi kısmında nasıl ağlar gözüküyorsa sanal makinedede böyle gözükmesini nasıl sağlarım? (Ana makine windows 11 sanal makine Kali Linux)

Hocam böyle yapınca ana makinede hangi ağa bağlıysa ona internet kablosuyla bağlanmış gibi oluyor. Böyle değil de ana bilgisayarda Wi-Fi kısmında nasıl ağlar gözüküyorsa sanal makinedede böyle gözükmesini nasıl sağlarım? (ana makine Windows 11 sanal makine Kali linux)

Hocam zaten Kali Linux, Ubuntu, Windows XP de olmuyor internet sorunu.
Diğer sürümlerde (Windows sürümleri) oluyor.

Hocam zaten Kali Linux, Ubuntu, Windows XP de olmuyor internet sorunu.
Diğer sürümlerde (Windows sürümleri) oluyor.
Peki dediğim şeyi nasıl yaparımki? Dediğim gibi ana makinede hangi ağa bağlıysam internet kablosu ile o ağa bağlanmış gibi oluyorum ama ondan bile kötü oluyor sanal makinede.

Geri
Yukarı