VirtualBox'a Android Kurarken Kernel Panic Hatası

Ahmet-B.

Kilopat
Yer
K.Maraş/Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar öncelikle merhaba... Ben android'i virtualbox'a kuracaktım. Technopat'taki bir konudan yararlanarak kurmaya çalıştım (Konu burda: VirtualBox'a Android x86 4.4 Kitkat Kurulumu - Technopat). .iso yu taktım. Android ekranı geldi. En alttaki seçeneğe tıkladım. Sonra bir sürü yazı falan çıktı ve sonunda bir hata vardı ve 5 saniyede yeniden başladı. Defalarca yeniden denedim, virtual boxu yeniden kurdum falan hine aynı hatayı aldım. Kullandığım .iso "Android X86 4.4 r3.iso"ydu. Hatayı aşağıda belirttim. Yardımlarınızı bekliyorum...

vLW2Zp.jpg

Seçenek ekranını da paylaşır mısın? Birde sanal makine ayarlarını nasıl yaptın? Uygun olmayan bir ayar yaptıysan panik verebilir. 32 bit ayarladığından emin ol. Linux 2.6 serisini seçtiğinden emin ol.

Her şeyi videoya göre yapmıştım. Hata yaptım mı diye defalarca kontrol ettim. Hiç bir sorun yoktu. Ama hine de bu hatayı veriyordu... Ama sorunu çözdüm :). R3 olanı r1 le değiştirdim, bu sefer hatasız kurdum... :). Ama hiç işime yaramadı. Çünkü kurduğum hiç bir oyunu açmıyordu. :mad:. Siz de açıyorsa anlatır mısınız nasıl açtığnızı? :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı