Çözüldü Virüs silinir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Garniff76

Centipat
Bilgisayarıma flaş taktıktan sonra trojen uyarısı aldım. Ardından Kaspersky ile tam tarama yaptım ve bazı sorunlar buldu bilgisayarımda ve ben de bunun üzerine şu an bilgisayarımı sıfırlıyorum. Ve sorum şu, sıfırladıktan sonra virüs silinir mi?

Çözüm
Antivirüs sildikten sonra sıfırlamaya gerek yok. Antivirüs zaten bulaşmasını engeller ve sistemi korur. Kaspersky ise gayet güzel ve kaliteli bir antivirüs yazılımı.

Bu arada her zararlı yazılım sıfırlama ile silinmeyebilir. Bazıları ise silinir ve bazıları ise silinir fakat sorun yaşatır bu sefer de. Fakat tüm disklerin temizlendiği temiz bir kurulum yani format işleminde temizlenir UEFI üzerine bulaşan Lojax tarzı bir zararlı değilse.
Antivirüs sildikten sonra sıfırlamaya gerek yok. Antivirüs zaten bulaşmasını engeller ve sistemi korur. Kaspersky ise gayet güzel ve kaliteli bir antivirüs yazılımı.

Bu arada her zararlı yazılım sıfırlama ile silinmeyebilir. Bazıları ise silinir ve bazıları ise silinir fakat sorun yaşatır bu sefer de. Fakat tüm disklerin temizlendiği temiz bir kurulum yani format işleminde temizlenir UEFI üzerine bulaşan Lojax tarzı bir zararlı değilse.

Çözüm

Sağolun hocam.

Tüm zararlılardan sıfırlama ile zaten kurtulamazsınız. Kaspersky'nin yüklü olması yeterliydi. Bilgisayarınıza elini kolunu sallayarak zararlı girebildiğine göre, siber güvenliğinize yeterli önemi de vermiyorsunuz gibi gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı