Virüs şüphesi

Ben E5500E 2.5 GHz'den 3.5 GHz'ye çıkardım ve yaklaşık 6 aydır normal kullanıyordum.
Ama son 12 günde bilgisayarım aniden yavaşlamaya başladı sürekli drop giriyor.
SSD sağlığıda normal ama droplar girmeye başladı. RAM'im aniden maksimum kullanılmaya başladı nedeni ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Malwarebytes indir bir tarama yap genelde virüs benzeri şeyleri bulur.

Normalde çok çok zorlasam işlemciyi 55 dereceye çıkardı şıimdiyse 60'a flan çıkmaya başladı normal kullanımda ama ısınmadan olduğunu pek zannetmıyorum ısınmada zaten bu yavaşlamadan sonra oldu.

Kardeşim besbelli virüs kaptığın PC ne bir zarar gelmeden verilerin çalınmadan temiz bir format at ya da antivirüs programı ile PC'yi temizle. Bu tür durumlar sıkıntılı olabiliyor, fidye virüsü bulaşmadan format mı atıyorsun antivirüs programı mı kullanıyosan ne yapıyosan yap. İlerde çok geç olabilir.

55 dereceye çıkardı şimdiyse 60'a felan çıkmaya başladı.
Windows 10 kullanıyorsan son gelen güncellemeleri yaptıysan onlarla alakalı. Zararlı şüphen varsa yukarıda yazıldığı gibi Kaspersky veya MBAM ile sistemi taratın. Yukarıda format diyen bilinçsizlere aldırma, ilk olarak kontrolleri yap dediğim gibi son güncellemeyi yaptıysan gelecek yeni güncellemeleri beklersin.
Win 10 kullanmıyorsan, imzamdan Aida64 sonucunu bir paylaşırsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı