Virüsle Yüklenen Yazılımları Kaldırmaya Çalışırken Yönetici İzni Sağlamalısınız Hatası

itsAtaken

Kilopat
Merhabalar.

İş yerinde bir bilgisayar var Hp Pavilion Laptop'lardan. Bu bilgisayarda çok fazla virüs var... Geçenlerde iş için bir kaç program indirmeye çalıştık ve olan oldu. Saçma sapan Browserlar, programlar yüklüyor kendi kendine. Hepsini siliyorum, sonra kendi kendine tekrar başlıyor.

Bir şey dikkatimi çekti. O indirdiğimiz programlardan çoğunda silinemeyen bir dosya gibi bir şey. İsimsiz, kırmızı yukarıya ok gibi bir şey var simgesinde. Kaldırmaya çalışırken de "Yönetici İzni Sağlamalısınız" diyor.

Şimdi bu saçma sapan şeyleri nasıl silebilirim ? Silemiyorum hiçbir şekilde. Sanırım bunlar hep virüs. İsimleri yok saçma sapan satırlar boyunca harfler ve rakamlar var. Dosya değil, setup belgesi gibi bir şey.

Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim. Bana çok acil lazım çünkü bilgisayar iş bilgisayarı ve adam akıllı kullanamıyoruz, işimizi yaptırmıyor.

Kaspersky Rescue Disk ISO dosyası indirip bir USB belleğe veya CD'ye atın. Sonra laptop'u bu USB veya CD'den başlatarak tam bir tarama yaptırın. Böyle durumlarda benim işimi çok gördü bu kurtarma diski.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı