Virüslü diskler nasıl temizlenir?

MrElitzKrieg

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. İki yıl sonunda ilk kez Windows'a format attım. 4 tane diskim var sadece Windows'un olduğu diske format atabildim, bu yüzden diğer diskteki virüsler vs duruyor. Şimdi ben bu diskin içindeki bütün dosyaları geri dönüşüm kutusuna atıp silsem bütün olası virüslerden kurtulur muyum?

technopat kaspersky.jpg

Hayır o iş öyle çözülmez Malwarebytes yükleyip tarama yapın. Olan verilerinize ve dosyalarınıza olur.
Arkadaş tüm diskleri 1 Haftada tarar artık...
Merhaba. İki yıl sonunda ilk kez Windows'a format attım. 4 tane diskim var sadece Windows'un olduğu diske format atabildim, bu yüzden diğer diskteki virüsler vs duruyor. Şimdi ben bu diskin içindeki bütün dosyaları geri dönüşüm kutusuna atıp silsem bütün olası virüslerden kurtulur muyum?
Kaspersky,ESET,Avast bu üç Antivirüsten biri ile (Ben kaspersky ve Eset öneririm.) ilk kendi bilgisayarını sonra diskleri tarat.

Format attığın diske Kaspersky IS kur. Diğer diskler takılı değildir umarım. Sonrasında diskleri takıp bilgisayarı açın. Aktif bir zararlı varsa bulur zaten. Disk içeriklerinde bir şey yok ise disk yönetiminden diski biçimlendirebilirsiniz.

Geri
Yukarı