Virüslü dosyayı indirmeden virüs bulaşır mı?

Mert350

Femtopat
Daha fazla  
Selam, YouTube üzerinden bir linke tıkladım MediaFire sitesindeki bir dosyaya yönlendirdi, dosya virüslü muhtemelen indirmedim dosyayı sayfayı kapattım virüs linkten bulaşmış mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirseniz bile açmadıktan sonra sorun olmaz.

Selam, YouTube üzerinden bir linke tıkladım MediaFire sitesindeki bir dosyaya yönlendirdi, dosya virüslü muhtemelen indirmedim dosyayı sayfayı kapattım virüs linkten bulaşmış mıdır?

İnmediyse sorun yok. İndirseniz bile çalıştırmadığınız sürece problem olmaz.

Hayır bazı sitelerde veri alışverişi olduğundan dolayı virüs bulaşabiliyor ama bu virüsleri Google bile durdurabildiği için indirip açmadığınız sürece sorun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnmediyse sorun yok. İndirseniz bile çalıştırmadığınız sürece problem olmaz.

Ama bir keresinde ben yanlışlıkla Direct site yönlendirmelerinden birine girmiştim oradan da otomatik bir ZIP indirmişti ve Defender hemen trojan diye uyarı vermişti (bilgisayarda arada bir CMD açılıp duruyor ama oda çok nadir.).

Defender bile bulduysa hemen silersin.

İndirilmiş arşivde tespit edip kaldırmıştır Defender. Kötü amaçlı yazılım içeren bir dosyayı açmadan hemen Defender ile sildiyseniz problem olmaz. İleri düzey bir virüs değilse.(Tabii bu nadir bir durum.)

Bazı trojanlar bilgisayara iner inmez siz açmasanız bile karşı taraf bilgisayarınızın içine girebilcek şekilde çalışır. Bilgisayarınız zombi bilgisayar olmuş olabilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…