Virüsten nasıl kurtulunur?

382865

Hectopat
Merhaba.
Bugün abim Final Fantasy XV Windows Edition oyununa Türkçe Yama yüklerken kurulum sırasında bir anda bilgisayar kapanmış. Kapanmanın ardından oyunda kasmalar olduğunu söyledi. Ben de görev yöneticisini kontrol ettiğimde DirectXRunnable gibi bir şey gördüm ve CPU kullanımı fazla idi. Ardından ben de bunu nasıl çözeceğim hakkında araştırmaya başladım. Bu sitede konular sağ olsun hemen sorunu çözdüm. Fakat şimdi de farklı farklı sorunlarla karşılaşıyorum. Şu anda karşılaştıklarımdan sizlere örnek vermek istiyorum.

1. Çalıştır'ı açtığımda yazma yerinin hemen altında şöyle bir açıklama var "This task will be created with administrative privileges."
2. Windows Defender'da ise "Page not avaible - Your IT administrator has limited Access to some areas of this App, and the item you tried to Access is not availbe. Contact the IT helpdesk for more information."

Her şeyi çözdüm fakat bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum. Şimdiden yardımcı olabilecek herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bitdefender antivirüsü kurun, sistem içi tarama yapıyor, bilgisayarını kapatıyor ve yeniden başlatıyor ve açılınca sadece temizleme yeri geliyor. Başka hiçbir şey gelmiyor. System32'yi tarıyor tamamen, bu 5-6 saat sürüyor. Eğer virüs çıkarsa silebilirsin.

Yanlış bilgi
Hocam format attırın.

Kaspersky ile yaklaşık 5 kere tam tarama yaptım arkadaşlar artık bir virüs gözükmüyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…