VirüsTotal Torrent programını virüs buluyor

Barış Günay

Kilopat
Makaleler
13
Daha fazla  
Param olmadığı için Steam'dan oyun alamadım. İlk defa Torrent programını kuracaktım. Oradan indirecektim. VirüsTotal tehlikeli bir yazılım olduğunu söylüyor. Ne kadar doğru?
23.png

Anladığım kadarıyla resimdeki 4 antivirüs dışındaki antivirüsler dosyayı zararsız olarak görmüş. Bu dosyayı virüs olarak gören yazılımlar "False Positive" verme oranı en yüksek olan antivirüsler. Ayrıca virüs olmasa dahi bazı Crack'ler antivirüsler tarafından zararlı yazılım olarak görülebilir. Kaynağına güveniyorsanız programı açabilirsiniz. Ayrıca legal program kullanmanızı tavsiye ederim.

Katılımsız hazırladıkları için bu uyarı vermekte. Dosya tamamiyle temiz mi bunu ayrıntılı incelenmesi gerekir fakat bu tür korsan paylaşımları kullanmanızı önermeyiz. Zaten kullanacaksanız doğacak tüm kullanım sorunlarını kabul etmiş olursunuz.

Steam kampanyaları olmakta. 5 TL ye bile oyun satmaktalar. Bence öyle kampanyaları takip edip alın.

Mıller'in dediği gibi katılımsız olarak düzenlenen çoğu yazılım, içeriği değiştiği için antivirüslere zararlı olarak algılayabiliyorlar. Adamın içine ne koydu ne çıkardı bunları bilmeden birşey diyemeyiz. Ancak güncel veritabanlarına göre zararsız olduğu görülüyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı