VirusTotal linktree bağlantısını malicious olarak algıladı

natureex

Picopat
Bir arkadaşımın linktree hesabına bakmak için bağlantıya tıkladım VirusTotal linkte malicious algıladı. VirusTotal'e daha önce birkaç link bıraktığımda da benzer şeyler oldu, hatalı mı? Ne yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230616_013044_Chrome.jpg
    Screenshot_20230616_013044_Chrome.jpg
    68 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir arkadaşımın linktree hesabına bakmak için bağlantıya tıkladım VirusTotal linkte malicious algıladı. VirusTotal'e daha önce birkaç link bıraktığımda da benzer şeyler oldu, hatalı mı? Ne yapmam gerekiyor?

Fotoğraf yüklemek yerine fotoğrafın yüklendiği taslağı atmak kaçıncı seviye?

Hocam fotoğrafı doğru bir şekilde tekrar yükleyin.

VirusTotal sonuçları her zaman güvenli olmuyor. Çünkü içerisinde çok paranoyak diyebileceğimiz avler de mevcut. Daha temiz dedikleri program görmedim :D.

Linktree sayfasında yönlendirilen zararlı bir bağlantı var ise bundan kaynaklıdır.

Veya basitçe false-positive. URL taramalarına asla güvenmem, çoğu zaman site içeriğinin işleyişinden kaynaklı bile uyarı verebiliyor.

Fotoğraf yüklemek yerine fotoğrafın yüklendiği taslağı atmak kaçıncı seviye?

Hocam fotoğrafı doğru bir şekilde tekrar yükleyin.

VirusTotal sonuçları her zaman güvenli olmuyor. Çünkü içerisinde çok paranoyak diyebileceğimiz avler de mevcut. Daha temiz dedikleri program görmedim :D.
Kusura bakmayın arada olabiliyor yenisini koyuyorum. Aynen ben de forumda genelde virüs totalin güvenilir olmayacağına dair yorumlar okumamdan ötürü emin olmak adına sordum.

Linktree sayfasında yönlendirilen zararlı bir bağlantı var ise bundan kaynaklıdır.

Veya basitçe false-positive. URL taramalarına asla güvenmem, çoğu zaman site içeriğinin işleyişinden kaynaklı bile uyarı verebiliyor
Zaten Instagram profiline koyulmuş bir link otomatik linktree hesabına yönlendiriyor ciddi bir şey yoktur diye düşünüyorum ben de aynen false positive olabilir diye düşündüm forumda bununla ilgili konular yorumlar çok okuyorum her zaman doğru sonucu vermiyormuş ciddi bir şey yok gibi gözüküyor sanırım yanıtınız için teşekkürler

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230616_012623_Chrome.jpg
    Screenshot_20230616_012623_Chrome.jpg
    77,9 KB · Görüntüleme: 19

Geri
Yukarı