VirusTotal'de taratılan dosya virüslü mü?

GitHub üzerinden indirdiysen sıkıntı olmaz, Murat Can hocanın söylediğini baz alarak.

Zip içerisindeki dosyaları tarıyor diyor bir kesim, sıkıntı olacağını sanmıyorum.
6 ay önce Valve Dota2 için bir tuzak kurdu ve 40.000 hileciyi oyundan banlattı. Bu habere göre ben bir hile yapabilirim ve bunu githubda yayınlayıp istediğim oyuncuyu banlatabilirim. Hile uzaktan güncellendiği için trojan olarak göründüğünü ve anti virüs programını kapatman gerektiğini söyleyebilirim. Hileyi çalıştırdığında istediğin olacak ama ben istediğim zaman senin bilgisayarına erişip seni oyundan yasaklatabileceğim. Nerden mi biliyorum? Çünkü ben de yaptım.

Dosyayı GitHub'tan indirdim filescana attım
Filescan dinamik analiz raporu
Dosya paketlenmiş software packing var muhtemel bu yüzden VirusTotal'de çoğu antivirüs virüs diye algılamış filescan raporundada görebilirsiniz
CMD ve PowerShell'i yürütüyor muhtemel oyundaki yapacağı hile ile ilgili(DLL injection olayı vs.) ADVAPI32.dll import etmeside muhtemel bundan dolayı
İnject yapmasından dolayı çoğu antivirüs uyarı vermiş oyuna
Gözlemlediğim kadarıyla temiz iletişim kurduğu IP, domainler zaten github.com ve GitHub API sayfası

Son düzenleme:
Dosyayı GitHub'tan indirdim filescana attım.
Filescan dinamik analiz raporu.
Dosya paketlenmiş software packing var muhtemel bu yüzden VirusTotal'de çoğu antivirüs virüs diye algılamış filescan raporundada görebilirsiniz.
CMD ve PowerShell'i yürütüyor muhtemel oyundaki yapacağı hile ile ilgili(DLL injection olayı vs.) ADVAPI32.dll import etmeside muhtemel bundan dolayı.
İnject yapmasından dolayı çoğu antivirüs uyarı vermiş oyuna.
Gözlemlediğim kadarıyla temiz iletişim kurduğu IP, domainler zaten github.com ve GitHub API sayfası.

Elinize sağlık hocam.

Geri
Yukarı