Visual Basic mi C# mı ?

alcapone

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar iyi forumlar ben youtube'dan Gültekin Çağıl hocanın derslerini takip ediyordum. İlk gördüğüm programlama dili visual studio windows programlama diliydi, fakat tam temele girdim öğrendim heyecanlıyım derkenn eğitim videosu 2.hafta 2.bölümde bitti bilgim yarıda kaldı :) Şimdi siz üstadlarıma sorum şu bu windows dilinden devam edeyim mi ki (bulamadaım bir türlü) yada C den başlayayım mı tekrar? Şimdiden çok teşekkür ediyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben size C# öneriyorum. Visual Basic ile bir ara uğraştım. Ancak bir noktadan sonra kaynak bulamıyorsunuz. İnternette C# ile ilgili çok kaynak var. Üstelik Unity dahi C# destekler.

C# tavsiye ederim. Zaten bir dilde belli bir noktaya geldikten sonra , başka bir dil öğrenmen daha kolay olur. Başarılar dilerim.

En kolayı diye bir şey yok aslında, programların ağırlıkta kullandığı dil olarak bakmalısın,insanın kabiliyetine göre değişir,bana göre c++ daha çok kullanılıyor unity gibi grafik motorları için en uygun dildir.

"Flexibility" bu terimi artık karman-karışık kod hiyeraşisinden bıktığın zaman göreceksin. İlk karşına çıkacak terim bu olacak. C# şu an var ise mükemmel olduğu için var. Kafanı karıştırmayayım. Şöyle düşün "C" bu bir programlama dili değil mi ? Strateji var burada C'de söz konusu olan değer "++" operatörü ile bir defa arttırılır. Peki bunun "C++" ile ne alakası var ? "C++" yani C'nin bir fazlası, bir üst versiyonu... Bi de bunu şöyle düşün "(C++)++". Kafanda bir şeyler oluşmaya başladı değil mi ? Peki o dört artı ? ++++ => # Ben de tam aynı fikirdeyim ne garip değil mi ? Şimdi gelelim asıl cevaba ? Binlerce şükürler olsun ki böyle bir seçim yapmaya gerek duymadım. Eğer duysaydım bu ikiside olmazdı... Seni yönlendirmek istemiyorum. Sadece bir amaç belirlemeni istiyorum. Bu amaç doğrultusunda yazılım geliştireceğin platformu seçmeni istiyorum. Ha yine de Dünyada sadece bu iki dil kalsaydı ihtimalini ele alalım. Gene seçmezdim... İki şey çok önemli ; yabancı dil ve amaç... Umarım benden nefret etmiyorsundur...

Babam visual basic kullanıyor. Ben C# a başladım arasında çokta olmasa da büyük ölçüde fark var bu farkı en iyi anlamanın yolu ikisine de bi bakmak. Sana hangisi ileride gerekeceğini düşünüyorsan, yeteneklilik konusunu düşünüyorsan o dili öğren derim. Ama tavsiyem C#tan yana.

C# yi nasıl öğrenebilirim
Evde öğrenmek istiyorsan youtube'ta çok güzel başlangıç ve otomasyon dersleri var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı