Çözüldü Visual Studio 2019 form uygulamasının seçeneklerini kaydetmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lnxwizard

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Başlıkta da gördüğünüz gibi Visual Studio 2019 da bir Windows form uygulaması yaptım. Uygulamaya dil seçenekleri ekledim. Bir dil seçiyorum uyguluyor sorun olmuyor fakat uygulamayı kapatıp açınca ayarlar sıfırlanıyor. Bunun bir çözümü var mıdır? Cevaplayan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Screenshot 2022-10-11 194512.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
LocalStorage yani ikincil belleği kullanmanız gerekiyor.

Ya ayarları bir dosya üzerinde kayıt edip. OnLoad ve OnClosed ile ayarları kaydedip geri yükleme yaparsınız.
Ya da Registery üzerinde Anahtar oluşturup ayarları kayıt edeceksiniz. Yine benzer şekilde OnLoad ve OnClosed eventleri üzerinden kontrolü sağlayacaksınız.
LocalStorage yani ikincil belleği kullanmanız gerekiyor.

Ya ayarları bir dosya üzerinde kayıt edip. OnLoad ve OnClosed ile ayarları kaydedip geri yükleme yaparsınız.
Ya da Registery üzerinde Anahtar oluşturup ayarları kayıt edeceksiniz. Yine benzer şekilde OnLoad ve OnClosed eventleri üzerinden kontrolü sağlayacaksınız.

Çözüm
Localstorage yani ikincil belleği kullanmanız gerekiyor.

Ya ayarları bir dosya üzerinde kayıt edip. Onload ve onclosed ile ayarları kaydedip geri yükleme yaparsınız.
Ya da registery üzerinde anahtar oluşturup ayarları kayıt edeceksiniz. Yine benzer şekilde onload ve onclosed Event'leri üzerinden kontrolü sağlayacaksınız.

Bunu nasıl yaparım anlamadımda biraz anlatabilir misiniz eğer vaktiniz varsa?

Localstorage yani ikincil belleği kullanmanız gerekiyor.

Ya ayarları bir dosya üzerinde kayıt edip. Onload ve onclosed ile ayarları kaydedip geri yükleme yaparsınız.
Ya da registery üzerinde anahtar oluşturup ayarları kayıt edeceksiniz. Yine benzer şekilde onload ve onclosed Event'leri üzerinden kontrolü sağlayacaksınız.

Çok teşekkür ederim artık oluyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı