Visual Studio C++ kodu hata veriyor

Onunla alakalı değil bence hocam. Eğer "iOStream" isminde bir kütüphane yoksa projede (ki sanmıyorum) onunla alakalı değildir. Dediğim gibi proje meselesidir çünkü dev-C++'ta başarılı bir şekilde derlenmiş.

Hocam yazım kurallarında attığım şekilde olmalı.

Hocam yazım kurallarında attığım şekilde olmalı.
Hocam, eğer kodun bulunduğu klasörde "iostream" isminde dosya yoksa bir hata olmaz, ki Dev-C++'ta bu kod derlendiyse yoktur.

1617627109496.png

Tırnak içerisindeki #include tanımları kaynak kodunun olduğu yerden aramaya başlarken "<>" işaretleri içerisindeki (isimlerini unuttum :D ) #include tanımları ise derleyiciye verilen include yerinden aramaya başlar kütüphaneleri. Mesela UNIX sistemlerde genelde "/usr/include" yolundan aramaya başlar. Bunu değiştirmek için G++'ta -I"~/kutuphanelerim" gibi komutlar kullanılır.

"iostream" yazısını <iostream> olarak değiştirin. Sorun çözülür.

Bu şekilde

Eki Görüntüle 958848
Maalesef çözülmedi.

Onunla alakalı değil bence hocam. Eğer "iostream" isminde bir kütüphane yoksa projede (ki sanmıyorum) onunla alakalı değildir. Dediğim gibi proje meselesidir çünkü Dev-C++'ta başarılı bir şekilde derlenmiş.

Visual studio 2021 kullanıyorum ve proje açmayı bulamadım :(

Code runner eklentisini kurup editörden CTRL + ALT + N ya da F1 kısayolu ile gelen panelden "Run code" seçeneğini seçip kullanabilirsin

Code runner eklentisini kurup editörden CTRL + ALT + N ya da F1 kısayolu ile gelen panelden "Run code" seçeneğini seçip kullanabilirsin

Screenshot_12.png

Böyle bir ekran geldi ne yapmam lazım olmuş mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı